Acı Tatlı Ekşi Hangi Şehirde Çekildi Deniz Sahil Nerede?

/ 5 Aralık 2018 / / yorumsuz
Acı Tatlı Ekşi Hangi Şehirde Çekildi Deniz Sahil Nerede?

Show TV ekranlarında 05.12.2018 tarihinde televizyonda ilk kez yayınlanacak olan ve başrolde Buğa Gülsoy ile Özge Özpirinçci’nin yer aldığı Acı Tatlı Ekşi filminin nerede çekildiği seyircilerin merak konularından birisi oldu. İki başarılı oyuncunun başrolünü paylaştığı ve güzel bir aşk öyküsünü ekrana taşıyan Acı Tatlı Ekşi hangi şehirde çekildi, çekimler hangi ilçede, üniversitede yapıldı? Sahil ve deniz sahneleri için neresi kullanıldı? Filmin çekim yeri olarak tercih edilen ve setin kurulduğu yerlere dair bilgilere bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Birlikte büyüyen Murat ve Duygu çocukluklarından beri birbirlerine aşıktır. Murat yıllardır Duygu ile kavuşmanın hayalini kurar. Üniversiteden mezun olurken Duygu’ya evlenmek teklifi eder; fakat beklemediği bir cevapla karşılaşır. Duygu kendini evlenmek için hazır hissetmemektedir, gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. İki aşık bir anlaşma yapar; eğer beş yıl sonra ikisi de bekarsa evleneceklerdir. Yeniden birleşmek üzere ayrılan Murat ve Duygu için hayatın başka planları vardır.

Romantik ve dram türünde olan filmin yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu oturuyor. Oyuncu kadrosunda Özpirinçci ve Gülsoy’un yanı sıra Osman Alkaş, Füsun Demirel, Somer Karvan, Rahmi Dilligil, Yusuf Akgün gibi isimlerin yer aldığı filmin senaryosunu ünlü oyuncu Buğra Gülsoy kaleme aldı. Filmin müziklerini ise Toygar Işıklı yaptı.

Acı Tatlı Ekşi’nin Çekimleri Nerede Yapıldı?

Filmin çekimleri İzmir ve İstanbul şehirlerinde yapıldı. Üniversite sahneleri İstanbul’da yer alan Okan Üniversitesi’nin yerleşkesinde çekildi. Diğer taraftan İzmir’de ise deniz ve sahil güzelliklerini gördüğümüz bölümler Alaçatı ve Urla’da çekildi.