Adı Zehra İsmail Kimdir Zehra’nın Babası Gerçek İsmi

/ 24 Şubat 2018 / / yorumsuz
Adı Zehra İsmail Kimdir Zehra’nın Babası Gerçek İsmi

FOX TV’nin iddialı dizisi Adı Zehra’da İsmail karakterini kim oynuyor, bu rolü hangi oyuncu canlandırıyor? Adı Zehra dizisinde İsmail’in ve Zehra’nın babası, Şermin’in kocası eşi olan İsmail gerçek ismi asıl adı nedir, kaç yaşında? Bu karakter hakkında bütün detaylar.

Gurbetçi bir aileye mensup olan Zehra, baskıcı bir babaya sahip olduğu için kaçıp kurtulmak ister. Dizide hikayenin gelişmesindeki en önemli noktalardan bir tanesi de ana kızımızın babası olarak karşımıza çıkan İsmail’dir. Hal böyle olunca Adı Zehra İsmail gerçek ismi de seyirciler tarafından merak edildi. Dizinin sert ve kötü adamı olarak karşımıza çıkması beklenen bu kahramanı canlandıran oyuncu sonunda netleşti.

Dizide Zehra’nın babası son derece baskıcı bir tutuma sahiptir. Gayet anlayışsız ve cahil bir adam olduğu için anlamadan dinlemeden önüne geleni kırıp geçirir. Gelenek ve göreneklerine çok bağlı olduğunu söyler ama onları bile tam olarak anlayamaz. Bu tutucu adam için namus son derece önemli bir kavram. Kadınların erkeklere itaat etmesi gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden ne kızına ne de karısına asla değer vermiyor. Başkalarının lafını çok önemser ve elalem ne der diye çok düşünür. Merhametsiz ve duygusuz olduğu kadar kinci bir yapıya da sahip.

Adı Zehra Dizisinde İsmail’i Kim Oynuyor?

Dizide Zehra’nın babası rolünü Ali Meriç canlandırıyor. Tiyatro performanslarıyla da tanınan deneyimli oyuncu 1959 senesinde doğdu ve şu an 58 yaşında. Oyuncu kimliğinin yanı sıra oyun yazarı ve yönetmen olarak da bilinen Meriç, Alaşehir’de dünyaya geldi. Daha önce oynadığı diziler arasında Arap Geceleri, İstasyondaki Pastane, Kanto’dan Tango’ya, Bana Artık Hicran De, Annem Uyurken gibi yapımlar yer alıyor.