Adı Zehra Salih Gerçek İsmi Zehra’nın Abisi Kimdir Nereli?

/ 24 Şubat 2018 / / yorumsuz
Adı Zehra Salih Gerçek İsmi Zehra’nın Abisi Kimdir Nereli?

FOX TV’de yayınlanan Adı Zehra dizisinde Salih karakterini kimin canlandıracağı hangi oyuncunun oynuyor olduğu belli oldu. Adı Zehra Salih gerçek ismi dizinin ilk tanıtımları dönmeye başladıktan sonra kesinleşti. Dizide Zehra’nın abisi olarak izleyeceğimiz bu karaktere Türk televizyonlarında çok sık görmeye alışık olmadığımız bir erkek oyuncu can veriyor.

Dizide İsmail’in oğlu ve ana karakterimizin ağabeyi olarak seyredeceğimiz Salih 25 yaşında. Gurbetçi bir genç olan Salih, Almanya’nın Berlin kentindeki bir Türk mahallesinde iş bulmuştur ve orada çalışmaya devam eder. Tıpkı babası gibi son derece sert ve tutucu bir tiptir. Sinirli olması da cabası. Kadınlara değer verdiğini söyleyemeyiz. Fikri sabit, geniş düşünemeyen ve dar kafalı biri olan Adı Zehra Salih kimdir sorusuna bir sonraki paragrafta yanıt vereceğiz. Bu karakter babasına karşı oldukça saygılı ve asla onun sözünden çıkmaz. Düşünmeden hareket eder ve bunun yanı sıra asabi, inatçı ve gözü kara bir tiptir. Şiddete meyli vardır ve bol bol olaya karışır.

Dizide bu role Sohel Altan Gol can veriyor. 1989 senesinde Berlin’de dünyaya gelen oyuncu 28 yaşında ve 1.83 boyunda. Almanya’da oyunculuk eğitimi almıştı.