Adı Zehra Şule Kimdir Serkan’ın Annesi Gerçek İsmi

/ 24 Şubat 2018 / / yorumsuz
Adı Zehra Şule Kimdir Serkan’ın Annesi Gerçek İsmi

Berlin’de yaşayan bir Türk ailesinin kızının öyküsün ekrana getiren FOX TV’nin yeni dizisi Adı Zehra’da Serkan’ın annesi, Ceren’in kaynanası rolünü kim oynuyor? Adı Zehra Şule gerçek ismi nedir, kaç yaşında, bu karakteri hangi oyuncu canlandırıyor?

Bir taraftan peşindeki abisinden ve babasından kaçarak hayatını kurtarmaya çalışan ama bir yandan da hayatının aşkıyla tanışan Zehra’nın acıklı hikayesini ekrana taşıyan dizi hafta sonu seyirci karşısına çıkacak. Kadrosunda İnanç Konukçu, Seda Güven, Zeynep Çamcı, Alican Yücesoy gibi isimlerin yer aldığı yapım kahramanlarıyla da ilgi çekiyor. Dizide merak edilen karakterlerden birisi de Şule oldu. Adı Zehra Şule kimdir sorusu seyircilerin merak konusu haline geldi.

Şule son derece hırslı, zeki, güçlü bir kadındır. Serkan ve Hande’nin annesidir. Dışarıdan anaç, sevgi dolu ve uyumlu görünür ancak ikili oynamayı iyi becerir. Duygu sömürüsü yapmakta üstüne yoktur. İnsanların onun ve ailesinin hakkında ne düşündüğüne çok önem verir. Ucu ailesine ve oğluna dokunabilecek her şeye karşı en sert, en acımasız çözümü bulurken vicdanını dinlemez.

Adı Zehra Şule’yi Kim Oynuyor?

Hatice Aslan, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan 1983 yılında mezun oldu. Aynı sene Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başladı. 1986 yılında İzmir Devlet Tiyatrosu’na geçen oyuncu 1992’ye dek buradaki görevini sürdürdü. Çocuk oyunlarından müzikallere uzanan geniş bir yelpazede sürdürdüğü tiyatro kariyerinin devamında, Ankara Devlet Tiyatrosu’na dönüşünün ardından Ankara’da çekilen ve yedi yıl boyunca ekrana gelen Ferhunde Hanımlar’da canlandırdığı Nejla karakteriyle tanındı. 2000’lerin başında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayini çıkan oyuncu, Ölümsüzler, Küçük Adam Ne Oldu Sana oyunlarındaki performansıyla da tiyatro severlerden tam not aldı. Aralarında Dot ve Craft Tiyatro’nun da olduğu özel tiyatrolarda da sahneye çıktı. Nuri Bilgi Ceylan’ın Üç Maymun filmindeki performansıyla 2009 yılında en iyi kadın oyuncu ödüllerine layık görülen Hatice Aslan, iki yıl sonra Mustafa Nuri’nin çektiği Vücut filmiyle de ulusal ve uluslararası film festivallerinden ödülle döndü. Dizi çalışmalarına hız kesmeden devam eden Aslan’ın oynadığı diziler arasında Hırçın Menekşe, Düğün Şarkıcısı, Lale Devri, En Son Babalar Duyar, Bugünün Saraylısı, Mayıs Kraliçesi ve İçimdeki Fırtına bulunmaktadır.