Ailecek Şaşkınız Nerede Çekildi Çekimler Hangi Şehirde İlçede Yapıldı?

/ 3 Mart 2018 / / yorumsuz
Ailecek Şaşkınız Nerede Çekildi Çekimler Hangi Şehirde İlçede Yapıldı?

Türkiye’nin en yetenekli senaryo yazarları ve yönetmenleri arasında olan, komedi konusunda ustalığa adım adım ilerleyen Selçuk Aydemir’in yeni filmi Ailecek Şaşkınız nerede çekildi? Daha önce çektiği işlerle kendini ispatlayan ve kemik bir kadro oluşturup bu ekip ile yeni filmler yapmaya devam eden Aydemir’in son filmi Ailecek Şaşkınız hangi şehirde ilçede köyde kasabada geçiyor? Çekimler nerede yapıldı, çekim yeri neresi, set hangi bölgeye kuruldu?

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yine başrolde olduğu ve bunlara ek olarak Elif rolünü canlandırmak üzere ana oyuncu olarak Saadet Işıl Aksoy’un da onlara eşlik ettiği filmde Cengiz Bozkurt, Mustafa Alabora, Çağlar Ertuğrul, Günay Karacaoğlu, Bihter Dinçel gibi isimler de bulunuyor. Aydemir’in yazıp yönettiği filmin başarısı aslında geçmişteki işlerle ispatlanmıştı bile. Düğün Dernek, Çalgı Çengi, İşler Güçler, Üsküdara Giderken, Kardeş Payı gibi projelerle kendini defalarca ispatlayan bu ekibin çektiği yeni filmle ilgili en büyük sorulardan birisi de Ailecek Şaşkınız nerede çekildi oldu. Filmin çekim yeri ile ilgili detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ferhat ile Gökhan’ın eğlenceli öyküsüne odaklanan filmde polis kızımız Elif ile onun babası, doktor Onay ve Elif’in ablasının dahil olmasıyla ilerleyen yapım her geçen dakika eğlenceyi katlayarak devam ediyor. Şımarık ve babasının kurduğu şirkette yönetici olarak çalışan Ferhat yanında çocukluk arkadaşı Gökhan’ı asla ayırmaz. İkili şımarık tavırlarını sürdürmelerine rağmen başarıya ulaşma konusunda da ustadırlar. Fakat bir gün Elif ile tanışmaları her şeyi değiştirir ve olaylar gelişir.

Ailecek Şaşkınız Filmi Nerede Çekildi?

Filmin çekimleri genel olarak Bursa şehrinde yapıldı. Bu ilin içerisinde yer alan Mudanya ilçesinin Trilye beldesinde de bazı çekimler yapılmıştı. Gökdelen ve lokanta sahneleri de Bursa içerisinde geçiyor. Diğer taraftan dizinin başında Yalova’dan da sahneler görmek mümkün.