Aslan Ailem Ece Kimdir Gerçek Adı Hangi Oyuncu?

/ 21 Şubat 2018 / / 1 Yorum
Aslan Ailem Ece Kimdir Gerçek Adı Hangi Oyuncu?

Pazar akşamları TRT 1 ekranlarında seyircilere eğlence dolu dakikalar yaşatan aile dizisi Aslan Ailem Ece kimdir? Burcu’nun baş düşmanlarından birisi olan ve polis memuru Murat’a olan ilgisiyle tanıdığımız, karakolda robot çizim yaparak çalışmaya başlayan Aslan Ailem Ece gerçek adı, asıl ismi nedir, bu rolü hangi oyuncu canlandırıyor, kaç yaşında?

Güçlü ve deneyimli oyuncularının yanı sıra başarılı genç isimleri de ekipte barındırarak iyi bir hava yakalayan ve hafta sonları ilgiyle izlenen TRT’nin sevilen yapımında dikkat çeken karakterlerden birisi de Ece. Son zamanlarda Trivago reklamlarında da karşımıza çıkan genç isim bu role hayat veriyor.

Aslan Ailem Ece Rolünü Kim Oynuyor?

Aslan Ailem Ece gerçek adı, yani bu rolü canlandıran oyuncu Ece Bozkaya’dır. 18 Mayıs 1989’da İstanbul’da doğdu ve şu anda 29 yaşında. Tuzla Behiye Dr. Nevhiz Işıl Anadolu Lisesini bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nde okudu. Klasik bale yaptığı 12 sene boyunca Royal Academy of Dancing sınavlarına girerek sertifikalar aldı. Baleyi takiben 5 sene boyunca piyano derslerini de beraber yürüttü. Üniversitede okuduğu 4 sene boyunca TİM Show Center’da ve çeşitli sahnelerde çocuk tiyatrosu yaptı. Üniversiteden mezun olduktan sonra 2011 yılında Bölüm Başkanlığı’nı Şebnem Sönmez’in yaptığı Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı Oyunculuk Bölümü’nü kazandı.

MSM’de okuduğu süre boyunca çeşitli reklamlar ile “Bulutların Ötesinde”, “Güneşi Beklerken”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Paramparça” dizilerinde ve BKM’nin “Sen Kimsin” adlı filminde rol aldı. 2 sene boyunca Rock FM’de Rabarba adlı programda konuk sunucu olarak program yaptı.

Çağlar Çorumlu’nun kurduğu Tiyatro OPS’da 2015 yılında Oyuncu/Yönetmen Nefrin Tokyay’ın yönettiği oyunda yönetmen yardımcılığını üstlendi. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 3 sene boyunca dramaturji üzerine yine Nefrin Tokyay’ın asistanlığını yaptı.

2017 yılında otel fiyatı karşılaştırma sitesi olan Trivago’nun Türkiye yüzü olarak reklamlarında rol aldı.

Ece Bozkaya son olarak TRT1’de yayınlanan “Aslan Ailem” dizisinde “Ece Dinçer” karakterini canlandırmaktadır.

Aslan Ailem Ece Kimdir Gerçek Adı Hangi Oyuncu? (1 Yorum)

  1. trivago reklamında oynayan kız ile aslan ailem ece karakterini canlandıran kadın oyuncu aynı mıymış çok şaşırdım. bence ilginç bir albenisi var, performansını biraz daha ilerletirse ve kendine bakarsa vazgeçilmezlerden biri haline gelebilir. itici trivago reklamlarına bile renk katmayı başarmış valla tebrik ediyorum o yüzden.