Aslan Ailem Hangi Diziden Uyarlama? Kore Versiyonu Uyarlandı mı?

/ 28 Ocak 2018 / / yorumsuz
Aslan Ailem Hangi Diziden Uyarlama? Kore Versiyonu Uyarlandı mı?

Pazar akşamları izleyenlerle buluşan TRT 1’in sevilen dizisi Aslan Ailem’in hangi diziden uyarlama olduğu belli oldu. Aslan Ailem Kore versiyonu mu, dizinin senaryosu hangi diziden uyarlandı gibi soruların cevaplarına artık ulaşabileceksiniz.

Ömer Uğur ve hasan Tolga Pulat’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve ES Film yapımcılığında ekrana gelen dizinin senaryosunu Ayça Mutlugil ile Nuray Uslu kaleme alıyor. Müziklerini Serkan Çağrı’nın yaptığı dizinin genel koordinatörü Sibel Tuna, uygulayıcı yapımcısı ise Zeynep Tuna.

Geniş ve güçlü oyuncu kadrosunda Benian Dönmez, Hakan Salınmış, Zerrin Sümer, Akın Akınözü, Burcu Özberk, Eda Şölenci, Fırat Altunmeşe, Bora Akkaş, Furkan Kızılay, Mehmet Şeker gibi isimlerin yer aldığı Aslan Ailem’in Kore versiyonu olan dizinin ismi belli oldu. Zaman zaman sevilen dizinin senaryosunun çalıntı olup olmadığına yönelik tartışmalar çıksa da ortada böyle bir durumun olmadığını söylemek gerek. Zira dizi bittikten sonra da ifade edildiği gibi Aslan Ailem resmi olarak anlaşmaların yapılması ile bir Kore yapımından uyarlanan Türk dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

Aslan Ailem Hangi Kore Dizisinden Uyarlandı?

Pazar günleri yayınlanan dizi, Ojakgyo Brothers adlı Güney Kore televizyon dizisinden Türk ekranlarına uyarlandı. 2011-2012 yılları arasında KBS2 televizyonunda seyirciyle buluşan dizinin ekran ömrü 58 bölüm sürmüştü. Birçok ödüle layık görülen ve beğeni ile seyredilen yapımın kadrosunda ise Joo Won, Ueee, Ryu Soo Young, Choi Jung Yoon gibi isimler bulunuyordu.

Bir çiftlik evinin tapusuna yönelik tatlı mücadelede Burcu ile onun karşısında yer alan Aslan ailesinin başına gelenleri öyküsünde işleyen yapım, kalabalık ve birbirine sıkıca bağlı olan ailenin hikayesini ve Burcu’nun onların arasına dahil olma sürecini işliyor.