Aslan Ailem Nerede Çekiliyor, Çiftlik Ev Hangi İlçede?

/ 28 Ocak 2018 / / yorumsuz
Aslan Ailem Nerede Çekiliyor, Çiftlik Ev Hangi İlçede?

TRT 1’in güçlü oyuncu kadrosu ve kahkaha dolu anlar yaşatan eğlenceli hikayesi ile ilgiyi üzerine çekmeyi başaran dizisi Aslan Ailem’in nerede çekiliyor olduğu belli oldu. Aslan Ailem’in çiftlik evi hangi ilçede sorusunun cevabı netleşti. İzleyenlerin merak ettiği, güzel manzarası ile iyi bir seyir keyfi sunan dizideki eve ve diğer çekim yerlerine ilişkin bilgiler bu yazıda.

Oyuncu kadrosunda Bora Akkaş, Burcu Özberk, Zerrin Sümer, Hakan Salınmış, Ferdi Sancar, Mehmet Şeker, Fırat Altunmeşe, İpek Özağan, Esra Sönmezer gibi isimlerin yer aldığı ve pazar günleri izleyenlere servis edilen Aslan Ailem dizisi, genç ve güzel kızımız Burcu’nun Aslan ailesiyle girdiği tapu mücadelesi kapsamında meydana çıkan eğlenceli ve yer yer hüzünlü öyküyü ekrana taşıyor.

Filinta, Payitaht, İsimsizler gibi dizilerin de yapm şirketi olan ES Film’in imzasıyla ekrana gelen dizinin yönetmen koltuğunda Ömer Uğur oturuyor. 15 Ekim 2017’den bu yana seyirciyle buluşmaya devam eden dizinin türü bir aile komedisi. İnsanın içini ısıtan yapımdaki çiftlik ev ve civarı nerede çekiliyor sorusunu akıllara getiriyor.

Aslan Ailem Dizisinin Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Dizideki birçok sahne, özellikle çiftlik ev bölümleri İstanbul’da yer alan Beykoz ilçesindeki Poyrazköy ve Polenezköy adlı bölgelerde çekiliyor. Geçmiş dönemdeki adı Adampol olan bu bölge, “Polonyalı köyü” olması sebebiyle bu ismi almış. Boğaziçi kıyılarına yaklaşık olarak 15 km uzaklıkta bir konumda bulunması sebebiyle hem deniz manzarası hem de harika yeşillik görüntüleri ile yıllardır doğallığıyla dikkatleri çeken bir bölge. Dizinin çekimleri zaman zaman bu alanın dışına çıkıp şehrin çeşitli semtlerine de yayılıyor.