Avlu Dizisi Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek İsmi Hangi Oyuncu?

/ 27 Mart 2018 / / yorumsuz
Avlu Dizisi Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek İsmi Hangi Oyuncu?

Star TV’de birinci bölümüyle 29 Mart 2018 Perşembe akşamı seyirciye merhaba diyecek olan Avlu dizisinde kim kimi canlandırıyor, hangi oyuncu hangi karakteri oynuyor? Avlu dizisinde Deniz, Ecem, Hakan, Jale, Azra, Kudret, Nilgün, Nihal, Murat, Melis, Oktay, Özlem, Hasret gerçek adı asıl ismi nedir?

Avlu Deniz Gerçek Adı

Dizide Deniz Demir rolünü başarılı oyuncu Demet Evgar oynuyor. Dikkat çeken, hoş, akıllı bir kadın. Üniversiteyken, genç bir müzisyen olan Hakan’la tanışıyor. İlk görüşte aşık oluyorlar. Kısa bir süre sonra evleniyorlar ve kızları Ecem doğuyor. Koca şiddeti işte ondan sonra başlıyor.

Avlu Azra Karakterini Kim Oynuyor?

Dizide Azra Kaya karakterini canlandıran kadın oyuncunun ismi Ceren Moray’dır. Alkolik bir anne ve annesinin bu problemi yüzünden onları terk eden bir babanın kızı. Kocasının gidişinden kızını sorumlu tutmuş kadın. Şimdi cezaevinde sözü geçen iki ağadan biri.

Avlu Kudret Gerçek Adı

Avlu dizisinde Kudret Öztürk’ün gerçek adı, yani canlandıran oyuncu Nursel Köse’dir. Çok zeki bir kadın. Her adımını ince eleyip sık dokuyarak atıyor. Stratejik. Az konuşuyor. Lafları insanı yerine mıhlayacak güçte. Erken yaşta babasız kalmış. Kötü yola düşmenin sınırından dönmüş ve adım adım kendine bir imparatorluk kurmuş. Cezaevinin korkulan ve nam salmış diğer ağası.

Avlu Dizisinde Murat Kimdir?

Dizide Murat Ünal rolünü Kenan Ece oynuyor. Ahlaklı, dürüst, güvenilir, uyumlu, saygılı biri. Annesi ve babası Almanya’da çalışırken, İstanbul’da akraba yanında büyümek zorunda kalmış. Bu terk edilme duygusu Murat’ı gençlik yıllarında alkole itmiş. Murat tam dibe vuracakken hayatına hiç beklemediği bir anda Nihal girmiş. Kaybettiği özgüvenini Nihal’le olan ilişkisiyle onarmış. Murat için Nihal hep özlemini çektiği ailesi olmuş.

Avlu Dizisinde Hakan’ı Hangi Oyuncu Canlandırıyor?

Avlu dizisinde Hakan Demir karakterine can veren oyuncu Teoman Kumbaracıbaşı. Aslında karizmatik, çekici bir adam. Ama bir türlü ulaşamadığı yıldız olma hayalleriyle ailesinin arasında sıkışması onu alkole sürüklemiş. Erken yaşta kaybettiği ailesinden kalan birkaç mal mülkle geçimini sürdürüyor.

Avlu’da Nilgün’ü Kim Oynuyor?

Nilgün Demir rolünü canlandıran kadın oyuncu ise Ruçhan Çalışkur. Hakan’ın ablası. Genç yaşta kaybettikleri annesinin yerine kendini koyup oğlu gibi büyütmüş kardeşini. Bu yüzden Hakan üzerinde inanılmaz bir otoritesi var.

Avlu Nihal Gerçek Adı

Dizide hapishane müdürü Nihal Ünal rolünü ise Şebnem Dönmez canlandırıyor. Nihal, cezaevinin müdürü. Sert, otoriter, disiplinli bir kadın. Aynı cezaevinde birlikte çalıştığı eşi Murat’la gençken tanışıp evlenmişler. Nihal öncelikle Kudret ve Azra’nın cezaevi üzerindeki hakimiyetlerini bitirmek istemektedir.

Avlu Oktay Kimdir?

Oktay Boran adlı karakteri Çağdaş Onur Öztürk canlandırıyor. Oktay, yakışıklı, kaslı, uzun boylu. Eski bir özel harekatçı. Bir baskında tüm arkadaşları ölmüş. Bir tek o hayatta kalmış. Bir süre psikolojik tedavi görmüş. Tedavi sonrası özel harekata dönmemiş. Çocukluk arkadaşı Murat’ın desteğiyle cezaevinde çalışmayı seçmiş.

Avlu Dizisi Melis Gerçek Adı

Psikolog Melis Ersoy rolünü ise Deniz Barut üstlendi. Cezaevinin psikoloğu. Şimdiye dek yaptığı her şeyde çok başarılı olmuş biri. Nedeni annesi… Annesi için Melis bir çocuktan çok bir proje olmuş. Gideceği okuldan edineceği arkadaşlara kadar tüm kararları annesi almış. O da bu seçimlere itiraz etmeden uymuş. Başarısız olmak en büyük kâbusu. Melis, cezaevinin isminin tersine cezalandırmaktan çok insanları topluma kazandıran bir kurum olması gerektiğine inanıyor.

Avlu Dizisi Özlem’i Hangi Oyuncu Oynuyor?

Özlem Balaban rolünü Onuryay Evrentan Atasalihi adlı oyuncu canlandırıyor. Özlem kolay ve doğru karar veremeyen, tutuk, özgüveni olmayan biri. Bu nedenle yıllardır müdür yardımcısı. Bir türlü müdür olamamış. Annesiyle birlikte yaşıyor. Annesi tam bir kontrol delisi. Nefes bile aldırmıyor Özlem’e. Bu yüzden hiçbir zaman düzgün bir sosyal hayatı ya da erkek arkadaşı olmamış.

Avlu Ecem Gerçek Adı

Ecem Demir karakterine genç oyuncu Eslem Akar hayat veriyor. 18 yaşında. Lise son sınıf öğrencisi. Sürekli tanık olduğu aile içi şiddetin bir diğer kurbanı. Bu onu içine kapanık biri yapmış. Kendini derslerine vermiş.

Avlu Dizisinde Jale Kimdir?

Avlu dizisinde Jale Şahin karakterinin gerçek adı, yani can veren oyuncunun ismi Şeyla Halis’dir. Jale, tutuklu ve hükümlülerin temsilcisi. Genel olarak herkese şefkat gösteren, eğitimli, yumuşak biri. Azra’nın çetesine bağlı. Cezaevine girmeden önce bir bankada müdürmüş. Alkol ve kumar bağımlılığı yüzünden zimmetine para geçirmiş. Suçüstü yakalanmış.

Avlu Dizisi Hasret Gerçek Adı

Hasret Şengül rolüne ise Ayça Damgacı can veriyor. Kendinden beklenmeyecek kadar güçlü olan Hasret’in her zaman biraz aklı kıt olmuş. İlkokulu üçüncü sınıfta bırakmış, annesiyle mendil, su satmaya başlamış. Hapis hayatı kıskançlıkla başlamış. Platonik aşkıyla evlenen bir arkadaşını öldüresiye dövmüş. Başta çok yatarı yokmuş ama içerde hiç uslu durmamış. Normal hayatında görmediği saygı ve sevgiyi içerde tattığı için çıkmak için pek de can atmıyor.

Avlu dizisinde kim kimdir karakterlerin annesi babası abisi ablası kız kardeşi erkek kardeşi oğlu kızı sevgilisi karısı kocası eşi hanımı beyi rolünü kim oynuyor? Mahkum rolündeki oyuncuların ismi nedir, tutsak kadın oyuncuların listesi, gardiyan, cezaevi müdürü, hakim, yargıç, savcı, avukat hangi oyuncu? Dizide hapishanede çalışan oyuncular kimlerdir?