Avlu Dizisi Nerede Çekiliyor? Hapishane Sahneleri Hangi Şehirde?

/ 17 Şubat 2018 / / yorumsuz
Avlu Dizisi Nerede Çekiliyor? Hapishane Sahneleri Hangi Şehirde?

Star TV’nin fragmanı ile bile büyük ses getiren yeni dizisi Avlu nerede çekiliyor? Limon Film imzasıyla ekrana gelecek olan Avlu dizisindeki hapishane hangi şehirde, ilçede kuruldu? Cezaevi sahneleri çekimlerinin yapıldığı yer seyirciler arasında merak konusu oldu. Kadrosuyla ve konusuyla seyirciyi heyecanlandıran dizinin setinin kurulduğu yer ile ilgili bilgiler…

Hayri Aslan’ın sahibi olduğu ve daha önce İşler Güçler, Savaşçı, Dudullu Postası, Bebek İşi gibi ilgi çeken dizilerin altında imzası olan Limon Film’in yapımcılığında ekrana gelecek olan Prisoner dizisinin Türkiye uyarlaması Avlu’nun nerede çekildiği belli oldu. Hapishane ya da diğer bir deyişle cezaevi sahneleri için kullanılan mekan hakkında ilk bilgiler ortaya çıktı bile.

Başrol oyuncu kadrosunda Demet Evgar, Kenan Ece, Nursel Köse, Ceren Moray, Teoman Kumbaracıbaşı, Ruçhan Çalışkur gibi isimlerin yer aldığı Avlu dizisinin yönetmen koltuğunda ise Yüksel Aksu oturuyor. En son Cem Yılmaz’ın başrolde olduğu İftarlık Gazoz filmini yazıp yöneten Aksu daha önce Dondurmam Gaymak, Entelköy Efeköy’e Karşı gibi filmleri de çekmişti. Yalnızca bir anın bile insan hayatında çok büyük değişimlere sebep olup çok fazla şey katabileceği gibi çok fazla şeyi götürebileceğini anlatan dizi özgürlüğünü kaybetmiş kadınların öyküsün ekrana getiriyor.

Avlu Dizisinin Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Sıradışı tanıtımıyla dikkat çeken dizi özgürlüğünden vazgeçmek durumunda kalan kadınların hayat mücadelesini işliyor. Dizide bu kadılar kendi hukuk ve düzenlerine karşı da savaş verecekler.

Avlu dizisi için İstanbul şehrinde yer alan Ümraniye ilçesinde bir plato kuruldu. Dört aylık çalışmaların sonucunda kurulan bu plato ile dizinin hapishane sahelerinin çekileceği yer hazırlanmış oldu.