Babamın Günahları Hangi Diziden Uyarlandı Uyarlama mı Senaryo Çalıntı mı?

/ 9 Ocak 2018 / / yorumsuz
Babamın Günahları Hangi Diziden Uyarlandı Uyarlama mı Senaryo Çalıntı mı?

Star TV’de ilk bölümüyle 10 Ocak 2018 Çarşamba akşamı izleyenlere merhaba diyecek olan yeni dizi Babamın Günahları hangi diziden uyarlandı? Babamın Günahları dizisinin hikayesi uyarlama mı, senaryo orijinal mi yoksa çalıntı mı? Merak içerisinde araştırdığınız bu soruların yanıtına bu içerikten ulaşabileceksiniz.

Yönetmen ve yapımcı olarak Abdullah Oğuz’un görev alacağı ve lay örgüsünde aksiyon ve dramın ağır bastığı Babamın Günahları dizisinin başrol oyuncuları olarak Melisa Sözen ile Kadir Doğulu’yu izleyeceğiz. Dizide bu iki başarılı oyuncuya eşlik edecek isimler de son derece dikkat çekiyor. İsmail Demirci, Mustafa Uğurlu, Sezin Akbaşoğulları, Müjde Uzman, Gökçen Bilge Çiftçi ve Mehrnoush Esmaeilpour gibi oyuncular da kadroda yer alıyor.

Babamın Hikayesi filminin konusunu kısaca özetleyecek olursak; Başına gelen bunca şeyin ardından yaşamdan hiç beklentisi kalmamış bir şekilde hayatına devam eden Ozan, bir taraftan belaya bulaşmamak için çaba gösterirken, seneler evvel ayrıldığı hayatının aşkı Yeşim ani bir biçimde karşısına çıkar ve bir kızı olduğunu söyler. Maalesef küçük kız çok hastadır, kemik iliği nakli için uygun donör bulunmazsa ölecektir. Yeşim, Ozan’dan kan örneği vermesini ister. Her ne kadar Yeşim, nişanlı olduğunu, yakında evleneceğini ve kızı Zeyno’dan uzak durmasını söylese de Ozan dayanamaz ve kızını görmeye gider. Kızıyla birlikte babalık duygusuyla da tanışan Ozan için bambaşka bir hayat başlar. Hayat ona ikinci bir şans vermiştir. Ancak geçmişin günahları peşini bırakmaz. Yıllar önce onu Yeşim’den koparan karanlık geçmişi, bir kez daha Ozan’ın başına bela olur. Ama bu sefer Ozan’ın aynı hatayı tekrar yapmaya niyeti yoktur

Babamın Günahları Dizisi Uyarlama mı Orijinal mi?

Dizi ile ilgili resmi açıklamaları incelediğimiz zaman uyarlama olduğuna dair bir belirti bulunmuyor ama Two Weeks adlı Kore dizisi ile konu açısından inanılmaz bir benzerlik var.

Çarşamba akşamları yeni bölümleriyle izleyenlerin karşısına çıkacak olan Babamın Günahları dizisinin senaryosunu da Ahmet Saatçioğlu yazacak. Sanat yönetmeni olarak Tolunay Türköz’ü, görüntü yönetmeni olarak Ghasem Ebrahimian’ı gördüğümüz dizinin yapım şirketi ise Evrensel Filimcilik AŞ olarak görünüyor.