Bir Zamanlar Çukurova Sevda Kimdir Gerçek Adı

/ 11 Mart 2020 / / yorumsuz
Bir Zamanlar Çukurova Sevda Kimdir Gerçek Adı

TIMS&B Productions imzasıyla perşembe akşamları ATV ekranlarında seyirci ile buluşan ekranların iddialı dizisi Bir Zamanlar Çukurova’da Sevda Çağlayan karakteri kimdir, gerçek adı asıl ismi nedir sorusunun yanıtı belli oldu. Burak Sağyaşar ile Timur Savcı’nın ortak yapımcısı olduğu projede kadroya yeni bir karakter daha katıldı. Bir Zamanlar Çukurova’da Sevda karakterini hangi oyuncu oynuyor, kim canlandırıyor, kaç yaşında, daha önce hangi dizilerde ve filmlerde oynadı, nereli gibi soruların yanıtlarına birlikte bakalım.

Şimdiye kadar 58 bölümü yayınlanan ve ikinci sezonu ile ekranda olan dizinin oyuncu kadrosunda Murat Ünalmış, Hilal Altınbilek, Vahide Perçin, Uğur Güneş, Turgay Aydın, Bülent Polat, Melike İpek Yalova, Selin Yeninci, Sibel Taşçıoğlu gibi isimler bulunuyor. Kadrosunu her geçen gün güçlendiren projenin çekimleri ise Türkiye’nin en büyük şehirlerinden biri olan Adana’da gerçekleştiriliyor. Çarpıcı bir aşkın öyküsünü ekrana taşıyan diziye önümüzdeki bölümlerde yeni bir oyuncu ve karakter katılıyor. Peki Bir Zamanlar Çukurova Sevda kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova’da Sevda’yı Hangi Oyuncu Canlandırıyor?

Bir Zamanlar Çukurova Sevda gerçek adı, yani bu role can veren oyuncunun asıl ismi Nazan Kesal‘dır. 28 Mart 1969 tarihinde Manisa şehrinin Köprübaşı ilçesinde dünyaya gelen Nazan Kesal, İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi’nde oyunculuk bölümünü bitirdi. Beykent Üniversitesi’nin sinema televizyon bölümünde yüksek lisans yapan tecrübeli oyuncu 1996-2004 seneleri arasında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda çalıştı. Daha sonra İstanbul, Ankara, Bursa gibi şehirlerde de tiyatro yapan Kesal, 2005’de kendisi gibi oyuncu olan Ercan Kesal ile evlendi. Ünlü oyuncu yakın zamanda Bir Ömür Yetmez, Kayıp Şehir, 2011, Hicran Yarası, Kırık Kalpler Bankası, Toz Bezi, Delibal, Analar ve Anneler, Daire, Gri Bölge gibi dizilerde ve filmlerde de rol aldı.