Bizim Hikaye Yeliz Kimdir Fikri’nin Kızı Gerçek Adı Abla Hangi Oyuncu?

/ 6 Şubat 2018 / / yorumsuz
Bizim Hikaye Yeliz Kimdir Fikri’nin Kızı Gerçek Adı Abla Hangi Oyuncu?

FOX TV ekranlarının sevilen dizisi Shameless uyarlaması Bizim Hikaye’de Fikri’nin kızı, Filiz’in ve diğer çocukların ablası, yeni kız kardeşi olarak izleyeceğimiz Yeliz karakterini kim oynuyor? Sürpriz bir şekilde ortaya çıkan Fikri’nin diğer çocuğu Yeliz’in gerçek adı nedir, hangi oyuncu bu rolü canlandırıyor?

Bizim Hikaye’de heyecan bir an olsun bitmiyor. İlk başta güldürü ögeleri ağır basan dizide son haftalarda dram iyice baş göstermeye başladı. Elibol ailesinin yaşadığı zor anlar, çocukların çileli hayatı, Filiz’in bitmek bilmeyen hüzünlü durumları derken bir de ailenin babası Fikri’nin hastalığı ortaya çıktı. Rahatsızlık yüzünden nakil bulması gereken Fikri’ye uyumlu insan bulunamayınca akıllara kimsenin bilmediği gizemli kız Yeliz’in ismi geldi. Önümüzdeki bölümde diziye dahil olacak Yeliz karakteri çocukların kız kardeşi – ablası olarak izleyeceğimiz Fikri’nin bilinmeyen kızıdır.

Şükran ile Fikri arasında bazı şeyler iyiye gitmeye başladığı anda Yeliz’in ortaya çıkması ve Şükran’ın hastanede başka bir erkek ile tanışması ile işler yine karışacaktır. Çocukların velayeti konusundaki çözümsüzlük ise iyice çıkmaz bir hal alacak ve ortalık fena bir hale gelecek. Barış ile Cemil arasında kalan Filiz, kardeşleri için en doğru kararı vermeye ve ailesi için ayakta kalmaya çalışacak.

Bizim Hikaye’de Yeliz’i Kim Oynuyor?

Dizide bu karaktere genç ve başarılı oyuncu Nilay Duru can veriyor. 1990 yılında İstanbul’da doğan Duru şu anda 28 yaşında. Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan oyuncu son olarak Fox TV’de ekrana gelen N’olur Ayrılalım adlı dizide rol almıştı. Ekran ömrü kısa süren dizide Duru performansıyla beğeni kazanmayı başarmıştı.

Nilay Duru’nun rol aldığı diğer diziler ve filmler arasında Show TV’de GOLD Film imzasıyla yayınlanan ve kısa sürede önemli bir başarı elde eden Asla Vazgeçmem’in yanı sıra TRT 1’in önem verdiği ama arzu ettiği başarıyı yakalayamadığı Kızıl Elma dizisi de bulunuyor. FOX TV’de yayınlanan romantik komedi dizisi İnadına Aşk’ta da boy gösteren Nilay Duru ayrıca Can Bedenden Çıkmayınca ve Kafes gibi projelerde de performans sergilemişti.