Bordo Bereliler Suriye Nerede Çekildi Hangi Şehirde Geçiyor?

/ 4 Ocak 2018 / / yorumsuz
Bordo Bereliler Suriye Nerede Çekildi Hangi Şehirde Geçiyor?

Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşacak olan sinema filmi Bordo Bereliler Suriye nerede çekildi? Askeri temalı bir yapım olan proje 4 Ocak 2018 Perşembe günü kaçıranlar ya da tekrar izlemek isteyenler için bir kez daha televizyon seyircisine servis edilecek. Peki Bordo Bereliler Suriye filminin çekimleri hangi şehirde ve ülkede yapıldı?

Sinemada büyük bir ilgiyle izlenen ve gösterime girdiği dönemde adından söz ettirmeyi başaran yapım, çekim alanları, hikayesi ve oyuncu kadrosu ile dikkat çekmeyi de başarmıştı. Suriye’de yaşanan dramdan etkilenerek hikayesi yazılan ve Türk askerinin kahramanlık öyküsünü seyirciye sunmaya çalışan film izleyenlere duygulu ve heyecanlı anlar yaşatıyor.

Coşkun Gündoğdu tarafından senaryosu kaleme alınan, yönetmen koltuğunda ise Erhan Baytimur’un oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Sedat Mert, Cenk Ertan, Açelya Elmas, Feyza Çıpa, ARda Elmas, Kahraman Sivri, Tayfun Sav, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Kadir Turan, Burak Arslan, Yaşar Uzer gibi isimler bulunuyor.

Bordo Bereliler Suriye’nin Çekimleri Nerede Yapıldı?

Filmin çekimleri Türkiye’de gerçekleştirildi. Suriye sınırlarında herhangi bir çekim yapılmadı. Osmaniye ilinde gerçekleştirilen çekimler için kullanılan mekanlardan birisi de Çukurköprü Köyü oldu. Bu köy Kadirli ilçesinde bulunuyor.

Bordo Bereliler Suriye Filminin Konusu

Eylül 2015 dönemini anlatan Bordo Bereliler Suriye filminin öyküsü, Hakkari şehrindeki Dağlıca mevkinde şehit edilen 16 askerin katili olan PKK’lı teröristlerin bulunması amacıyla başlatılan seferberliği konu almaktadır. FETÖ ve PKK’dan da izlerin yer aldığı filmde kahraman askerler, arkadaşlarının katilini bulmak için türlü fedakarlıklara katlanmak durumunda kalacaklar.