Börü Neden Final Yaptı Niye Bitti Yayından Kalktı mı?

/ 28 Mart 2018 / / yorumsuz
Börü Neden Final Yaptı Niye Bitti Yayından Kalktı mı?

Star TV ekranlarında çarşamba akşamları yayınlanan Börü dizisinden seyirciyi üzecek haber geldi. Çarşamba akşamları yayınlanan ve dördüncü bölümünün yayınlanmasıyla beraber bir haftalık ara veren dizi yolun sonuna yaklaştı. Sansürsüz olarak Blutv’den seyredilebilen Börü neden final yaptı, dizi yayından kaldırıldı mı? Börü niye bitti, yayından kalktı mı, neden yok, ikinci sezon çekilecek mi?

Dağ film serisinin yaratıcısı Alper Çağlar’ın imzasıyla ekrana gelen ve reytinglerde büyük başarı elde edemese de sosyal medyada büyük yankı uyandırıp geniş bir kitleye hitap etme başarısını yakalayan Börü dizisinin oyuncu kadrosunda Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu, Mesut Akusta, Murat Arkın, Emir Benderlioğlu, Can Nergis, Ahmet Pınar, Fırat Doğruluoğlu, Ozan Ağaç, Armağan Oğuz, Bedii Akın, Tan Altay, Gürol Tonbul gibi isimlerin bulunduğu proje bir mini dizi olarak tasarlanmıştı. İlk bölümüyle Şubat 2018’de Star TV ekranlarında izleyenlere merhaba diyen yapım, televizyon yayınının hemen sonrasında Blutv’den sansürsüz olarak izlenebiliyordu.

Bir askeri tim dizisi olmasına rağmen Savaşçı, İsimsizler, Söz gibi projelerden oldukça farklı olan ve gerek çekim teknikleri, gerek senaryoda ince detayların bile işleniyor olması, gerek ise oyuncuların başarılı performansları seyirciden takdir toplamayı başardı. Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz gibi Türk televizyonlarının aktif en başarılı iki işiyle rekabet etmeye çalışan Börü dizisi çarşamba gününde yeterli ilgiyi görmedi ama reytinglerin kötü olması bu dizi için negatif bir etki değildi. Çünkü Alper Çağlar, projenin mini dizi olarak tasarlandığını, reyting rekorları kırsa bile planlanandan daha uzun sürmeyeceğini açıklamıştı.

Börü Neden Final Yaptı?

Börü dizisi 6 bölüm sürecek bir proje olduğu için yedinci bölüm çıkmayacak. Dolayısıyla şu anki planlara göre ikinci sezonun çekilmesi gibi bir durum da söz konusu değil. Yani dizinin çekimleri çok önceden tamamlandı ve bugün izlediğimiz bölümler aylar öncesinden çekilmişti. Diğer taraftan dizinin sinemada bir final yapması da bekleniyor. Yani altı bölümlük yayın ömrü bitince bir süre sonra Börü’nün sinema filmi vizyondaki yerini alabilir.