Çukur Hangi İlçede Mahallede Semtte Çekiliyor Çekim Yeri Nerede?

/ 17 Ocak 2018 / / yorumsuz
Çukur Hangi İlçede Mahallede Semtte Çekiliyor Çekim Yeri Nerede?

2017-2018 sezonunun en iddialı dizilerinden biri olan Çukur nerede çekiliyor? Güçlü hikayesi ile seyirciyi içine çeken Çukur hangi mahallede, ilçede, semtte geçiyor? Dizinin çekim yeri neresi, hangi mekanlarda çekimler yapılıyor? İşte bütün detaylar…

Aras Bulut İynemli ile Dilan Çiçek Deniz’in başrolde olduğu ve bu isimlere ana kadroda Perihan Savaş, Ercan Kesal, Rıza Kocaoğlu, Öner Erkan, Erkan Kolçak Köstendil, Nebil Sayın, Burak Sergen gibi isimlerin eşlik ettiği dizinin geniş oyuncu kadrosunda Kubilay Aka, Çetin Sarıkartal, Zeynep Kumral, Kadir Çermik, İrem Altuğ, Boncuk Yılmaz, Cem Uslu, İlayda Alişan, Mustafa Kırantepe, Doğancan Sarıkaya gibi isimler de bulunuyor.

Böylesine büyük bir kadroya sahip olan Çukur dizisi çekim mekanları ile de seyircinin ilgisini çekiyor. Bu merakın üzerine Posta gazetesi köşe yazarı ve televizyon eleştirmeni Mesut Yar, dizinin setinin İstanbul’daki hangi ilçelere kurulduğunu, Çukur mahallesinin nerede olduğunu açıkladı.

Çukur Dizisi Hangi İlçede Çekiliyor?

Yar, Çukur Mahallesi’nin Taksim ilçesinde yer alan Tarlabaşı semtinin hemen altında yer alan bir mekan olduğunu söyledi ve ekledi dizi çekimleri aslında orada yapılmıyor. Dizi için İstanbul’un neredeyse her noktasına geniş bir plato ağı kurulmuş. Genel olarak Rumeli Kavağı, Balat ve Zekeriyaköy civarında Çukur dizisinin çekimleri gerçekleştiriliyor.

Klasik ve yerleşik bir plato anlayışının olmadığı dizi için şehre dağınık bir şekilde minik minik platocuklar inşa edilmiş. Mesut Yar bu platoların genelde bölümlük oyuncular ve set ekipleri tarafından bilindiğini, dışarıya çok fazla yansıtılmak istenmediğini söylüyor. Ama genel anlamda çekimlerin yukarıda saydığımız mekanlarda yapıldığını söyleyebiliriz.