Dağ 2 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Ülkede?

/ 20 Şubat 2018 / / yorumsuz
Dağ 2 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Ülkede?

2016 senesinde gösterime giren ve gişede rekor üstüne rekor kırarak askeri dizlerin önünü açan sinema filmi Dağ 2 nerede çekildi? Suriye ve Irak sahnelerinin geçtiği çekimler hangi ülkede yapıldı? Güçlü oyuncu kadrosu ve harika çekim teknikleriyle dikkat çeken Dağ 2 hangi şehirde köyde ilçede çekildi? İşte dizinin çekim yerleri ve setinin kurulduğu yerler.

Dağ film serisinin ikinci eserini de Alper Çağlar yazıp yönetti. Insignia ile Çağlar Arts’ın ortak yapımcılığında çekimleri tamamlanan film sinema salonlarının dolmasına ve kulaktan kulağa yayılarak kısa sürede milyonlarca seyirciyi sinemaya çekmeye sebep olmuştu. TV’de ilk kez Star ekranlarında yayınlanacak olan dizinin nerede çekildiği de merak konusu oldu.

Sevilen oyuncu kadrosunda Ufuk Bayraktar, Çağlar Ertuğrul, Murat Serezli, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Ahu Türkpençe, Atıf Emir Benderlioğlu, Armağan Oğuz, Bedii Akın ve Ahmet Pınar’ın bulunduğu filmin seti Konya başta olmak üzere Adana ve Ankara gibi şehirlerde de çekildi. 10 haftalık çekimler boyunca Irak’ın doğal yapısına benzemesi açısından Konya’daki Karapınar ilçesine de set kuruldu. Ankara‘daki çekimler ise Özel Kuvvetler Komutanlığı, Beypazarı ve Kozan‘da gerçekleştirildi.

Bekir ve Oğuz’un yaşamış olduğu olayların üstünden tam 6 yıl geçmiştir. Oğuz ve Bekir çok gizli bir görev için Özel Kuvvetler’in 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılırlar. Timin bu görevi Irak’ta terör örgütü tarafından kaçırılmış olan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarıp sağ salim Türkiye’ye getirmektir. 7 kişilik MAK 8 için bu kurtarma operasyonu karışık Ortadoğu coğrafyasında zorlu ve tehlikeli olacaktır.