Dağ 2 TV’de İlk Kez Hangi Kanalda Ne Zaman Yayınlanacak?

/ 17 Şubat 2018 / / yorumsuz
Dağ 2 TV’de İlk Kez Hangi Kanalda Ne Zaman Yayınlanacak?

Geride bıraktığımız sinema sezonuna damga vuran ve askeri dizi ile filmlerin önünü açan yapımlardan biri olan Dağ 2 TV’de ilk kez hangi kanalda yayınlanacak sorusu cevabını buldu. Star TV’de televizyonda ilk kez ekrana gelecek olan Dağ 2 ne zaman, saat kaçta, hangi tarihte, yayın günü yayınlanacak?

2016 yapımı bir film olan ve Alper Çağlar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Dağ 2’nin oyuncu kadrosunda Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Serezli, Murat Arkın, Armağan Oğuz, Atıf Emir Benderlioğlu, Ahmet Pınar, Bedii Akın gibi birbirinden başarılı isimler yer alıyor. Dram ve macera türünde bir askeri sinema filmi olan Dağ’ın ikinci filmi Sincar dağlarında ölümle dans eden kahraman askerlerimizin öyküsünü ekrana getirecek.

 

Çağlar Arts-Insignia iş ortaklığı ile hazırlanan Dağ 2, 2016 Türkiye gişe lideri, Türk sinema tarihin en çok izlenen 15. Filmi ve IMDB’deki gelmiş geçmiş en iyi Türk filmi oldu. Filmin konusunu kısaca anlatacak olursak; Oğuz (Çağlar Ertuğrul) ve Bekir’in (Ufuk Bayraktar) yaşadığı olayların üzerinden 6 yıl geçmiştir. Çok gizli bir görev için bu kez Özel Kuvvetleri 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne birlikte katılırlar. Bu görev, Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılmış gazeteci Ceyda Balaban’ı (Ahu Türkpençe) kurtarmak ve sağ salim Türkiye’ye getirmektir. Karışık Ortadoğu coğrafyasında tek bir düşmandan daha fazlasıyla mücadele etmek zorunda kalan 7 kişilik MAK 8 için kurtarma operasyonu son derece tehlikeli ve zorlu olacaktır.

Dağ 2 Filmi TV’de İlk Kez Ne Zaman Hangi Kanalda?

Televizyonda yayınlanması merakla beklenen film ilk kez Star TV ekranlarında seyirciyle buluşacak. 21 Şubat 2018 Çarşamba akşamı saat 20’de seyirci karşısına çıkacak olan film diğer taraftan Börü dizisinin de hazırlıklarını izleyenlere yapmış olacak. Zira bu filmin yayınlanmasından bir hafta sonra bu filmin yaratıcıları tarafından çekilen Börü dizisi yayına başlıyor.