Deniz Seviyesi Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Denizde?

/ 3 Mart 2018 / / yorumsuz
Deniz Seviyesi Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Denizde?

2014 yapımı olmasına rağmen hala televizyonda yayınlanmamış olan ve 4 Mart 2018 Pazar’ı pazartesiye bağlayan gece televizyonda ilk kez yayınlanacak olan sinema filmi Deniz Seviyesi nerede çekildi? Nisan Dağ ile Esra Saydam’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Deniz Seviyesi filminin çekimleri hangi şehirde ilçede köyde ülkede kasabada denizde plajda yapıldı? İşte filmin çekim yerlerine dair bütün detaylar…

Dram türünün başarılı örneklerinden biri olan ve birçok sinema eleştirmeninden olumlu puanlar almayı başaran Deniz Seviyesi filmi 2014 senesinde gösterime girmişti. Başrol oyuncuları arasında Damla Sönmez, Ahmet Rıfat Şungar ve Jacob Fishel gibi isimlerin yer aldığı film gişede çok büyük bir başarı elde edemese de önemli bir kitlenin kalbini kazanmayı başarmıştı. Kanal D ekranlarında ilk kez yayınlanacak olan film konusuyla olduğu kadar nerede çekildiği ile de seyircilerin merakını çekmiş durumda.

Filmin konusuna çok kısa bir şekilde değinecek olursak ana karakterimiz Damla, sekiz yıl evvel Ayvalık’tan ayrılıp New York’a, Amerika’ya gelir. Burada bir adamla evlenir ve iş kadını olarak hayatını sürdürür. Her şeyden öte bir de altı aylık hamiledir. Fakat Türkiye’de yaşadığı şeyler yüzünden anne olmaya hazır olmadığını düşünür. Bir gün ülkesinden bir haber gelir ona ve Damla çocukluğunu geçirdiği, içinde büyüdüğü yazlık evin satılıyor olduğu haberini alır.  Kocasıyla beraber Ayvalık’a gelen kadının aklındaki tek şey ise yıllar önce hiçbir açıklama yapmadan terk ettiği sevgilisi Burak ile yüzleşmektir. Fakat Burak onu hayatından tamamen çıkartmıştır. Damla şimdi her şeyle yeniden barışabilmek için senelerce sakladığı sırrını anlatacaktır.

Deniz Seviyesi Filminin Çekimleri Nerede Yapıldı?

Konusundan da anlaşılacağı üzere filmin çekimleri iki ülkede yapıldı. Bir ucu Türkiye’de olan filmin diğer bir ucu ise Amerika Birleşik Devletleri’ne uzandı. Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde ve New York’ta yapılan çekimler sinematografik açıdan yapıma büyük katkı sağladı.