Dört Köşe Nerede Çekildi Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

/ 3 Ocak 2018 / / yorumsuz
Dört Köşe Nerede Çekildi Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

Kanal D ekranlarında 3 Ocak 2018 Çarşamba günü televizyonda ilk kez ekrana gelecek olan Dört Köşe filmi nerede çekildi? Dört Köşe çekimleri hangi şehirde, ilçede yapıldı? Yönetmen koltuğunda Ömer Faruk Yardımcı’nın oturduğu son dönemin ses getiren güldürü projelerinden biri olan bu film, macera unsurları da barındırıyor.

Oyuncu kadrosunda İşler Güçler’de birlikte rol alan Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş, Burak Satıbol, Murat Akkoyunlu gibi isimlerin yanı sıra Ayça Erturan, Mehmet Özgür, Eylül Su Sapan, İnan Ulaş Torun, Beyti Engin gibi oyuncuların da bulunduğu Dört Köşe filminin konusunu kısaca şu şekilde özetleyebiliriz:

İstanbul’da herhangi bir gün… Nev-i şahsına münhasır dört karakter, bir nezarethane… Ve bir plan! Aynı gece, aynı nezarethanede bulunan Aşkın, Emel, İrfan ve Muzo haksız yere gözaltına alınmışlardı. Bu onların yaşadığı ilk haksızlık da değildi üstelik! Peki ne yapacaklardı?… Birlik olup, düzene karşı “Biz de varız ulan, buradayız, yaşıyoruz.” demek için bir hırsızlık tezgâhladılar. Hak yiyerek güçlü olandan çalıp, yaşadıkları tüm haksızlıkları sıfırlayacaklardı. Hedefleri ise cesaret isteyecek türdendi. İstanbul’un en karanlık, en güçlü adamı Timsah Hamza… İşte asıl hikâye böyle başladı…

Dört Köşe Filminin Çekimleri Nerede Yapıldı?

Dört Köşe’nin sahneleri İstanbul’da çekildi. Bu sahneler için zaman zaman stüdyo zaman zaman ise dış mekanlar kullanıldı. Haydarpaşa Garı’ndan tutun da lüks bir malikaneye kadar, İstanbul’un sevilen ilçesi Kadırga’dan araba mezarlıklarına kadar birçok mekandan faydalanıldı. Ayrıca filmde geçen laboratuvar, fantezi odası, hapishane gibi sahneler için ise greenbox teknolojisinden faydalanıldığı için özel dekorlar inşa edildi.