Dostlar Mahallesi Yayından Kalkacak mı Neden Final Yapıyor?

/ 17 Aralık 2017 / / yorumsuz
Dostlar Mahallesi Yayından Kalkacak mı Neden Final Yapıyor?

Kanal D ekranlarının yeni dizisi Dostlar Mahallesinin birinci bölümü dün akşam seyirciyle buluştu. Erler Film tarafından hazırlanan yeni dizi her ne kadar büyük ümitlerle başlasa da ilk bölüm reyting sonuçlarına baktığımızda büyük bir hayal kırıklığının oluştuğunu görüyoruz. Erler Film’in iki başarılı ekran projesi Cennet Mahallesi ile Akasya Durağı’nın harmanlandığını gördüğümüz Dostlar Mahallesi dizisi yayından kalkacak mı, dizi hakkında neden erkenden final dedikoduları dolaşmaya başladı?

Dostlar Mahallesi Neden Final Yapabilir?

İlk bölümüyle tüm kişiler grubunda 13’üncü, AB grubunda ise 19’uncu olan dizi yayın hayatına son derece kötü bir giriş yapmış oldu. Oyuncu kadrosunda Çağla Şıkel, Hande Katipoğlu, Alişan, Irina Ivkina, Ersin Korkut, Ceyhun Fersoy gibi isimlerin bulunduğu dizinin bu kötü performansı birkaç bölüm daha böyle devam ederse ilk 13’ü görmeden ekrana veda edebilir.

Dostlar Mahallesi reytingleri ikinci bölümden itibaren yükselişe geçmediği durumda, yani dizi iki listede de ilk 10’a giremediği halde kanalın sabrı tükenebilir ve ekranın en kısa ömürlü dizilerinden biri olabilir. Zira cumartesi akşamı Kalk Gidelim, O Ses Türkiye, Kalbimdeki Deniz, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Bahtiyar Ölmez gibi dizi ve yarışmalarla rekabet halinde olan yapımın işi pek de kolay görünmüyor. Özellikle Fazilet Hanım ve Kızları, O Ses Türkiye, Kalbimdeki Deniz, Yeni Gelin gibi izleyici kitlesi oturmuş dizilerden reyting kapmak çok basit bir iş değil.