Dudullu Postası Neden Final Yaptı Niye Bitti Sona Erdi mi?

/ 20 Nisan 2018 / / yorumsuz
Dudullu Postası Neden Final Yaptı Niye Bitti Sona Erdi mi?

Blutv ekranlarında yayınlanan ve Limon Film imzasıyla seyirciye servis edilen internetin dikkat çeken dizisi Dudullu Postası neden final yaptı, yayından kaldırıldı mı, niye bitti, sona erdi mi? Onur Ünlü’nün yönetmen koltuğunda oturduğu ve aynı adlı karikatür serisinden uyarlanan proje 20 Nisan 2018 tarihinde yayınlanan 13. bölümüyle izleyenlere veda etti.

Oyuncu kadrosunda Erkan Can, Güven Kıraç, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Ayda Aksel, Bülent Şakrak, Özgür Emre Yıldırım gibi isimlerin yer aldığı projenin ekran macerası 13 bölüm sürdü. Daha önce Masum ve 7Yüz adlı dizileriyle önemli bir başarı elde eden Blutv, Dudullu Postası’yla ilgili birtakım eleştiriler aldı. İlk 6 bölümü seyirciler tarafından çok eleştirilen ve bir türlü istenilen kıvamda tat bırakamayan dizi bir anda başka bir evreye geçti ve her bölümde ayrı bir karakterin başından geçen hikayeler anlatılmaya başlandı.

Son bölümleri seyircide büyük bir keyif yaratan ve özellikle Onur Ünlü sinemasına hayran olan izleyicinin beğenisini kazanmayı başaran Dudullu Postası, 13 bölümlük sözleşmenin süresini doldurunca final yaparak seyirciye veda etti. Peki dizi devam edebilir miydi?

Elbette devam edebilirdi, zira bir karikatür serisinden ekrana uyarlandığı için projenin ömrünü uzatmak adına çeşitli yollar geliştirilebilirdi fakat dizi en başta aldığı sert eleştiriler ve bir türlü komedide arzu edilen kıvama gelememesi gibi sebepler yüzünden daha fazla uzatılmadan ekran macerasını noktalamak durumunda kaldı. Dram ve edebi yönüyle son bölümleriyle seyircinin hafızasına kazanan Dudullu Postası’nın ikinci sezonu çekilmeyecek, dolayısıyla 14. bölümü bekleyen seyirciler için bu bir kötü haber.