Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kubat Gerçek Adı Kimdir Hangi Oyuncu?

/ 26 Kasım 2018 / / yorumsuz
Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kubat Gerçek Adı Kimdir Hangi Oyuncu?

TRT 1’in pazartesi günleri yayınlanan sevilen dizisi Ege’nin Hamsisi’ne yeni oyuncular ve karakterler dahil olmaya devam ediyor. Uraz Kaygılaroğlu ile Bestemsu Özdemir’in başrolde yer aldığı Köprü Film imzalı dizide yeni bölümlerde Horoz Ağa Kubat fırtınası esecek. Ege’nin Hamsisi Kubat kimdir, karakteri kim oynuyor, hangi oyuncu canlandırıyor? Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa gerçek adı asıl ismi nedir? İşte tüm soruların cevabı…

Geniş bir oyuncu kadrosuna sahip olan ve doğallığıyla ön plana çıkan bölgelerde gerçekleştirilen çekimleri ile dikkat çeken dizinin kadrosunda Özdemir ve Kaygılaroğlu’nun yanı sıra İclal Aydın, Asuman Dabak, Haldun Boysan, Uğur Çavuşoğlu, Durul Bazan gibi isimler de bulunuyor.

26 Kasım 2018 tarihinde yayınlanacak olan dizinin yeni bölümünde ise Horoz Ağa Kubat karakteri ekibe dahil oluyor. Melahat’in abisi olan Kubat yalan ve dolanla işlerini yürüten üç kağıtçı bir tiptir. Dolandırıcılık yapar, kafası serseriliğe çalışır. Kaçıp gittiği Sığacık’a döndüğünde işlerin değiştiğini ve artık olayların eskisi gibi yürümediğini görecektir ve bu durum onun canını sıkacaktır.

Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kubat Kimdir?

Ege’nin Hamsisi Horoz Ağa Kubat karakterinin gerçek adı Peker Açıkalın’dır. Şu anda 55 yaşında olan Peker Açıkalın 1 Mart 1963 tarihinde dünyaya geldi. Avrupa Yakası dizisindeki Gaffur karakteri ile Türk televizyonlarının unutulmaz isimleri arasına girmeyi başaran Açıkalın, yeni kuşak Hababam Sınıfı film serisinde ve Maskeli Beşler serisinde de oynamıştı. Bu film serileri ile büyük bir başarı elde eden Açıkalın yakın zamanda Yahşi Cazibe, Türk’ün Uzayla İmtihanı gibi televizyon dizilerinde de boy göstermişti.