Fi 3. Sezon Çekilecek mi? Yeni Sezon Pi Olacak mı?

/ 23 Aralık 2017 / / yorumsuz
Fi 3. Sezon Çekilecek mi? Yeni Sezon Pi Olacak mı?

Puhutv’nin kısa sürede büyük ilgi toplayan internet dizisi Fi‘den kötü haber geldi. Bu sezonun başında yeni sezon Çi ile ekrana dönen ve seyirciye keyifli anlar yaşatan dizinin yaratıcısı Az Kohen, izleyenleri üzecek bir bilgi paylaşımında bulundu. Fi, Çi ve Pi üçlemesinin yazarı olan ve doğal olarak dizinin de üreticisi gözüyle bakabileceğimiz başarılı isim, bir radyoda katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Oyuncu kadrosunda Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür gibi önemli isimlerin yer aldığı dizi, yayına başladığında dört sezon olarak çekilmesi planlanan bir projeydi. Fakat yapımın uyarlandığı kitapların yazarı olan Kohen, Radyo Trafik Marmara frekanslarında katıldığı Yazarın Dilinden adlı programda Mert Erdoğan’ın sorularına cevap verdi ve ikinci sezonda dizinin final yapmasına yönelik bir karar alındığını belirtti.

Diğer taraftan kitaptaki hikaye ile dizideki hikayenin çok farklı şekilde de anlatıldığını söyleyip bu konudaki hayal kırıklığını üstü kapalı bir şekilde anlatan Kohen, ilk sezonda yalnızca birinci bölümün kitaba bağlı olduğunu, ikinci bölüm itibariyle her şeyin farklılaştığını söyledi. İkinci sezonda işlerin iyice çığrından çıkmasını kabul edemeyen yazar, 2018’de yeni sezonun çıkmasını istemediğini bildirdi. Dizinin yapım şirketi olan AY Yapım ile bir görüşme yapacağını da bildiren Azra Kohen şunları da söyledi:

 

“Bu proje Ay Yapım’ın en gözde projesi. Bunu bana her zaman hissettirdiler. Fakat malzemenin yoğunluğu o kadar fazla ki, o yoğunluğun içinden bir hikaye çıkartıp 60 dakikaya sığdırmak çok zor. Belli yerlere dokunmadan çıkartılan bir hikaye de hikayenin özüne uygun olmuyor. Ellerinden geleni yaptılar. Bu topraklarda bu işi yapabilecek en iyi ekiple çalıştığıma eminim.”

Tüm bu gelişmelerin ardından nelerin yaşanacağı, kararın değişip değişmeyeceği ise henüz netlik kazanmadı. Fi dizisinin 3. sezon ilk bölümü olacak mı, olacak ise ne zaman yayınlanacak? Fi yeni sezon Pi çekilecek mi gibi tüm sorular hala çok net bir şekilde yanıtlanabilir cinsten değil. Fakat kulislerden gelen iddialara bakıldığında ise yapım şirketinin bir şekilde Kohen’i ikna ederek Fi’nin 2018’de de devam etmesini sağlamak istediği konuşuluyor.