Fi Dizisi Neden Bitiyor, Niye Final Yapıyor?

/ 25 Ocak 2018 / / yorumsuz
Fi Dizisi Neden Bitiyor, Niye Final Yapıyor?

puhutv ekranlarında yayınlanan ve internet dizileri arasında en dikkat çeken işlerden birisi olan Fi’nin neden final kararı aldığı, niye bitiyor olduğu belli oldu. Yeni sezon Çi ile şu anda yayına devam eden dizinin final tarihi de netleşti.

Ozan Güven, Mehmet Günsür ve Serenay Sarıkaya’nın başrolde yer aldığı ve AY Yapım imzası ile ekrana gelen Fi dizisi Azra Kohen’in Fi – Çi – Pi adlı üçlemesinden uyarlanmıştı. Çi bölümüyle ikinci sezona devam eden dizinin üçüncü sezonunun olmayacağı açıklandı. Şu anda Çi sezonunda 7. bölümü yayınlanmış olan dizi üç bölüm sonra final yapacak.

Toplamda 20 bölüm sürecek olan dizinin ikinci sezonundaki 10. bölümü final olarak seyirciye servis edecek. Berrak Tüzünataç, Osman Sonant, Büşra Develi gibi isimlerin de yer aldığı, cesur sahneleri ve farklı öyküsü ile dikkat çeken dizi web yapımları alanında önemli bir fark yarattı diyebiliriz.

Fi Dizisi Neden Final Kararı Aldı?

Dizinin uyarlandığı eserin yazarı olan Azra Kohen geçtiğimiz aylarda verdiği röportajda Fi dizisinin kitaba çok benzemediği, sadece birinci bölümde kitaba bağlı olarak hareket edildiğini söylemişti. Bu durumda ekrana bambaşka bir hikayenin yansıtıldığını söyleyen Kohen, kendisinin bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirmiş ve devam etmenin bir manası olmadığını söylemişti.

Bu açıklamaların ardından yapım şirketi ile de görüşen yazar memnuniyetsizliğini bir kez daha dile getirdi ve üçüncü sezonda dizinin devam etmemesi gerektiğini belirterek üçlemenin Pi parçasının yayına girmemesi kararı alındı.