Görevimiz Tatil Nerede Çekildi Çekimler Hangi Şehirde İlçede Yapıldı?

/ 22 Şubat 2018 / / yorumsuz
Görevimiz Tatil Nerede Çekildi Çekimler Hangi Şehirde İlçede Yapıldı?

Çakallarla Dans serisiyle tanınan başarılı yönetmen Murat Şeker’in çektiği 2017 yapımı sinema filmi Görevimiz Tatil nerede çekildi? Zafer Algöz ve Demet Akbağ gibi iki usta ismin başrolde yer aldığı komedi filmi Görevimiz Tatil hangi şehirde ilçede köyde kasabada mahallede çekildi, çekimler nerede yapıldı? Hangi ilin neresinde geçiyor?

Geçen yılın yaz döneminde çekilen ve 23 Şubat 2018 tarihinde gösterime girecek olan güldürü filmi, Mutlu ailesinin eğlenceli hikayesini seyirciye yansıtacak. Dört kişiden oluşan bu çekirdek ailenin reisi Sıtkı, pintiliğiyle nam salmış bir insan. Karısı Türkan ise içerisinde olduğu hayattan artık bıkmış ve kocasının ailesine karşı takındığı ilgisiz tavırdan illallah etmiştir. Senelerdir tatil yüzü görmemiş olan bu çift terapistlerinin de ikna çabaları sayesinde bir karavan kiralayıp yola çıkarlar. Yavaşlar Köyü’ne gitmek durumunda kalıp köylülerin misafiri olurlar. Şehirli ailenin bir köyde kalacak olması bazı ikilemleri de beraberinde getirir ve eğlence burada başlar.

Kadrosunda Akbağ ve Algöz’ün yanı sıra Sinan Çalışkanoğlu, Enis Arıkan, Filiz Ahmet, Hakan Bilgin, Deniz Altan, Ali Keçeli, Sarp Akkaya, Ali Barkın, Özlem Türkan, Yılmaz Gruda, Anıl Tetik, Hande Katipoğlu, Elif Gezen gibi isimlerin de bulunduğu filmin senaryosunu yönetmen Murat Şeker, Ali Tanrıverdi ile beraber yazdı. Filmin müziklerini Serhat Ersöz yaptı ve yapımcı olarak Murat ve Uğur Şeker’in yanı sıra Timur Savcı ile Cemal Oktan da elini taşın altında koydu.

Görevimiz Tatil Filminin Çekimleri Nerede Yapıldı?

Filmin çekimlerinin hangi şehirde, ilçede yapıldığına ve merak edilen Görevimiz Tatil’deki Yavaşlar Köyü’nün nerede olduğuna gelecek olursak; film İstanbul ve İzmir’de çekildi. Başlarda ailenin şehir yaşantısını gösteren mekan olarak İstanbul’u görüyoruz ve daha sonra hikaye İzmir’e doğru bir seyir alıyor. Bu şehirde Ödemiş ilçesinde bu semtin içerisinde yer alan Birgi Mahallesi’nde yapılan çekimler filme ayrı bir tat kattı. Birgi’nin ardından Bayındır bölgesinde de bazı sahneler için çalışmalar yapılmıştı.