Gülizar Dizisi Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi Hangi Oyuncu?

/ 20 Ocak 2018 / / yorumsuz
Gülizar Dizisi Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi Hangi Oyuncu?

Kanal D’nin yeni dizisi Gülizar’da hangi oyuncu hangi rolde, dizideki bütün karakterler ve onları canlandıran oyunculara dair bilgiler. Gülizar dizisinde kim kimdir, karakterlerin gerçek adı, asıl ismi nedir? Gülizar’da Fettah, Suzan, Murat, Hayriye, Mine, Tuğrul, Şükriye, Fatoş, Fuat, Perihan, Teksoy, Fatoş, Muazzz karakterlerinin gerçek ismi nedir bu rollerin annesi babası abisi ablası sevgilisi karısı kocası nişanlısı erkek ve kız kardeşi hangi oyuncular?

Not: Yazının en alt kısmında hangi oyuncunun hangi karaktere denk geldiğini anlatan görsel şemayı bulabilirsiniz.

Gülizar Kimdir, Gerçek Adı?

Dizide bu role Farah Zeynep Abdullah can veriyor. Mehmet Rıfat ile Esma’nın yasak aşkının tek meyvesi ve Sepetçi Ailesi’nin varisidir. Annesi tarafından küçük yaşta Suzan’a emanet edilmiştir. İzmir’in arka sokaklarında yaşayan, hayata şarkılarla tutunan Gülizar; ele avuca sığmayan, olağanüstü güzelliği ve sesi olan, paraya ve güce önem vermeyen bir genç kızdır.

Gülizar Dizisi Murat Kimdir?

Gülizar dizisinde Murat gerçek adı Ömer Berk Cankat’tır. Sepetçi Çiftliği’nin kahyası Veysel ile Zemzem’in yakışıklı oğludur. Sepetçi ailesinin müstakbel damadı; ailenin tek kızı olan lise aşkı Mine ile nişanlanmak üzeredir. Saygılı, küçük yaşlardan beri kendi ayakları üzerinde durabilen, özgür ruhlu bir adamdır

Gülizar Dizisi Suzan Kimdir?

Bu role Ebru Cündübeyoğlu hayat veriyor. Gülizar’dan başka kimsesi yoktur. Genç yaşta ekmeğinin peşine düşmüş, şöhret olma hayalleri bir pavyonda son bulmuştur. Gülizar’ın annesi Esma’nın, en yakın arkadaşıdır. Kuralları ve yargıları olan, çok konuşan bir kadındır. Kötü geçmişini Gülizar’ın umutlu hayatı üzerinden temize çekmeyi amaç edinmiştir.

Gülizar Dizisi Hayriye Gerçek Adı Nedir?

Karakteri deneyimli oyuncu Şerif Sezer canlandırıyor. Mehmet Rıfat Sepetçi’nin annesidir. Kocası Ziya Bey vefat ettikten sonra çiftliğin ve işlerin gizli yöneticisi olmuştur. “İktidar” kelimesinin hayattaki karşılığıdır. Güçlü, koruyucu, kavrayıcı ve sırlarla doludur. Ailesini tehdit eden tehlikelere karşı gerekirse kendini siper eder.

Gülizar Dizisinde Fettah’ı Kim Oynuyor?

Karaktere Berkay Ateş can veriyor. Tam bir sokak çocuğudur. Gülizar’a aşk ile bağlıdır ama bunu kendinden bile saklamaktadır. Hayali çok önemli bir besteci olmaktır. Doğduğu memleketten kan davası nedeniyle çocuk yaşta amcasıyla birlikte İzmir’e kaçmıştır. Gülizar’ın manevi partneri, menajeri ve mahalle arkadaşıdır.

Gülizar’da Candan Kimdir?

Dizide bu role Zuhal Gencer can veriyor. Varlıklı bir ailenin iki kızından biridir. Zamanında şirket evliliği gibi planlı bir evlilik yapmış, Mehmet Rıfat ile evlendirilmiştir. Nazan adında, kocası iflas etmiş bir kız kardeşi vardır. Cemiyet hayatını çok önemseyen sert mizaçlı bir kadındır. Gülizar’ın varlığı en çok onun ayarlarını bozacaktır.

Gülizar Dizisinde Mine’yi Hangi Oyuncu Canlandırıyor?

Karakteri Sevtap Özaltun canlandırıyor. Mehmet Rıfat ve Candan’ın güzel kızıdır. Hep şımartılmış, çok sevilmiş, hayatın hiçbir zorluğuyla yüzleşmemiştir. Bu yüzden istediğini alamayınca hırçınlaşır. Ailenin gelecekteki lider kadını olmak üzere cemiyet hayatına uygun yetiştirilmiştir. Tek amacı, çocukluk aşkı olan Murat ile evlenmektir.

Gülizar Dizisi Tuğrul Kimdir?

Berk Erçer tarafından canlandırılan bu karakter Mehmet Rıfat ile Candan’ın ilk çocuğu, ailenin tek erkek varisidir. İyi bir eğitim alması için ailesi seferber olmuştur fakat Tuğrul, ailesinin çabalarını boşa çıkarmaktadır. Ailenin yönetiminde söz sahibi olamamaktan dolayı gergin, karanlık ilişkileri ve alışkanlıkları olan bir adamdır.

Gülizar’da Veysel’i Kim Oynuyor?

Bu karakteri ise usta oyuncu Osman Alkaş canlandırıyor. Tek evladı Murat’ın gözünün içine bakar. Çiftliğin kahyası, Mehmet Rıfat’ın can dostu, Hayriye’nin kara kutusudur. Ağırbaşlı, saygın, gururlu ve gözü kara bir adamdır. Tek arzusu, oğlunu Sepetçiler’e damat verip aileden arzu ettiği saygıyı görmektir.

Gülizar Dizisi Şerif Abla Kimdir?

Gülizar Şerif Abla gerçek adı Mahperi Mertoğlu’dur. Suzan’ın çalıştığı pavyonun sahibi, acımasız bir kadındır. Ağabeyi, Gülizar’ın annesi Esma’ya vurulup onun arkasından kayıplara karışınca küçük yaşta yalnız kalmış ve intikam yemini etmiştir. Suzan’a ve şimdilerde Gülizar’a takıntılıdır.

Gülizar’da Zemzem Karakteri Hangi Oyuncu?

Ayşe Tunaboyoğlu tarafından canlandırılıyor. Veysel’in karısı, Murat’ın bir tanecik annesidir. Zemzem; bahçesiyle uğraşan, entrikalara dahil olmayan, sakin bir kadındır. Sepetçi Ailesi’ne vefa duymasına rağmen, onlardan uzak durmaya özen gösterir. Kocasının aksine, oğlunun Mine ile evlenmesine pek olumlu bakmamaktadır. Gülizar’a hesapsız kitapsız kalbini açmasının sebebi ise, ondaki yalnızlığı kendi gençliğine benzetmesidir.

Gülizar Dizisi Nazan Gerçek Adı Nedir?

Dizide bu rolü Goncagül Sunar oynuyor. Candan’ın kız kardeşidir. Kocası iflas ettikten sonra Mehmet Rıfat’ın gönderdiği harçlıklarla geçimini sağlamaktadır. Aile bağları kuvvetli değildir. Özellikle kız kardeşiyle sadece çıkar ilişkisi kurmaktadır. Nazan’ın tek bir oğlu vardır ve onun bir baltaya sap olması için yapmayacağı fedakarlık yoktur.

Gülizar’da Muazzez Hangi Oyuncu?

Gonca Cilasun bu role can veriyor. İyi bir ailenin kızıyken yokluğa düşmüş, çocuk bakarak geçimini sağlamaya çalışırken de yolu Hayriye Hanım’la kesişmiştir. Geçmişte çocukların dadılığını yapan Muazzez, şimdilerde ise çiftliğin demirbaşıdır. Az konuşan, sırlarla dolu, disiplinli ve hanımefendi bir kadındır. Evin çalışanları ondan çekinir. Mine’yi korumak için canını verir.

Gülizar Dizisinde Teksoy’u Kim Oynuyor?

Emre Taşkıran bu karakteri canlandırıyor. Şerif’in sevgilisidir. Şerif’i değil, onun sağladığı imkanları ve gücü sevmektedir. Kaba kuvvet kullanmaktan çekinmeyen, kurnaz bir adamdır. Şerif de dahil olmak üzere, çıkarları için herkesi satabilir.

Gülizar Dizisi Fatoş Kimdir?

Bu rolü Pelin Albay oynuyor. Aşçı Şükriye Hanım’ın yardımcısıdır, fakat her işe koşar. Neşeli, hayat dolu, tatlı ve meraklı bir kızdır.

Gülizar Dizisi Aşçı Şükriye Hangi Oyuncu?

Bu karakteri canlandıran kadın oyuncu Feriha Eyüboğlu’dur. Evin, Hayriye Hanım’ın eğitiminden geçmiş aşçısıdır. Evin saygınlığını korumayı her şeyin önünde görür. İyi kalpli, sessiz ve otoriter bir kadındır.

Gülizar’da Perihan Karakterini Kim Canlandırıyor?

Bu rolü Sinem Yener oynuyor. Evin hizmetli kadrosundandır. Muazzez dışında kimseden çekinmez. Her an ortalığı karıştırabilecek bir entrika ve dedikodu düşkünlüğü vardır. Fettah’ın aklını başından alacaktır.

Gülizar Dizisi Fuat Gerçek Adı Nedir?

Berkan Can Eraslan adlı erkek oyuncu bu karaktere hayat veriyor. Nazan’ın bekar oğludur. Büyük hayalleri vardır ama onları gerçekleştirecek enerjisi yoktur. Bir gün çok ünlü bir oyuncu olmak ister, fakat ne yazık ki çok yeteneksiz bir adamdır. Annesi ile birlikte çiftlikte yaşamaya mecbur kalmıştır.

Gülizar Dizisi Bütün Karakterler ve Canlandıran Oyuncular

Gülizar dizisinde karakterlerin annesi babası abisi ablası kız kardeşi erkek kardeşi sevgilisi karısı kocası eşi hanımı beyi rolünü kim oynuyor? Gülizar’da avukat doktor öğretmen polis hakim savcı şarkıcı pavyondaki kadın patron gerçek adı nedir?