İnsanlık Suçu Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde İlçede?

/ 20 Şubat 2018 / / 1 Yorum
İnsanlık Suçu Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde İlçede?

Kanal D ekranlarında büyük iddialar ile hazırlıkları tamamlanan yeni bir dram ve aksiyon dizisi yayına girmek için gün sayıyor. Oyuncu kadrosuyla olduğu kadar çekim yerleri ile de dikkat çeken İnsanlık Suçu nerede çekiliyor? İnsanlık Suçu çekimleri hangi şehirde ilçede köyde yapılıyor? Dizinin setinin kurulduğu il neresi?

FOX TV’de yayınlanan O Hayat Benim dizisiyle büyük bir başarı yakalayan Pastel Film’in imzasıyla ekrana gelecek olan yeni dizinin başrol oyuncuları arasında Gizem Karaca, Kaan Yıldırım, Ahmet Mümtaz Taylan, Melike İpek Yalova, Serkay Tütüncü, Deniz Uğur, Laçin Ceylan gibi isimler yer alıyor. Senaryo yazarlığını Can Sinan’ın üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda ise Barış Yöş oturuyor. Yöş’ü en son Star TV’de yayınlanan Ateşböceği adlı dizideki performansıyla tanıyoruz.

Fragmanının yayınlanmasıyla beraber İnsanlık Suçu’nun nerede çekildiği de belli oldu. Yaşar İrvül’ün yapımcı olarak görev aldığı dizinin setinden ilk görüntüler izleyenlere servis edilmeye başlandı bile. Kadrosunda deneyimli oyuncular ile genç kuşağın önemli isimlerini bir araya getirip önemli bir uyum yakalamayı deneyen dizinin cast ekibi, senaryo ve yönetmen bölgelerinden gelecek destekle beraber yapımı daha iyi bir yere taşıyıp ekranın vazgeçilmezlerinden biri haline getirmeye çalışacak.

İnsanlık Suçu Dizisinin Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Dizinin hangi şehirde çekildiği konusuna gelecek olursak ilk bölüm itibariyle çekimlerin Adana’da yapıldığını söyleyebiliriz. Türk dizilerinin klasik bir gelişmesi olan ilerleyen bölümlerde setin İstanbul’a taşınması gibi bir durumun olup olmayacağı ise henüz belirsiz ama kulis bilgilerine ve dizinin konusuna göre bu durumun gerçekleşme ihtimali oldukça yüksek.

Adana’da çekimleri devam eden İnsanlık Suçu dizisinin konusuna gelecek olursak hikayenin hırslı ve fakir bir genç adam olan Cemal’in güç ve paraya ulaşabilmek adına nelerden vazgeçebileceğini anlatan bir dizi ile karşı karşıyayız. Ana karakterlerimizden birisi olan Cemal, Adana’da fakir mahallelerinden birisinde garson olarak çalışıp ailesinin bakımını üstlenmeye çalışıyor. Sürekli bir çıkış yolu bulmaya çalışan karakterimiz ağır bir hastalığı olan babasının ölümünden de etkilenerek ruhsal olarak kendisini daha yaşlı hissetmeye başlamıştır.  Bu acı olayın hayatını kökünden değiştireceğinin ise henüz farkında değildir. Babası son nefesini vermeden önce Cemal’e İstanbul’da zengin bir amcası olduğunu söylemiştir. Varlıklı bir akrabası olduğunu öğrenmek sefalet içinde büyüyen Cemal’i derinden sarsar. Ülkenin sayılı iş adamlarından olan amcası Sami Gökdemir’in ortaya çıkıp, yeğenine sahip oldukları zenginlikten pay vaat etmesiyle Cemal’in aklı iyice karışır. Annesi Hülya, yılların verdiği husumet ve geçmişin kapanmayan yaraları nedeniyle oğlunu Sami’den ve çevresinden uzak tutmak ister. Ancak Cemal’in yaşamı çoktan geri dönülmez bir yola girmiştir. Annesinin tüm engel olma çabalarına rağmen kaderinden kaçamayan Cemal, amcasının teklifini kabul etmeye mecbur kalacaktır. İstanbul’da yepyeni bir dünyaya adım atan Cemal, Gökdemir ailesine kendini kabul ettirmeye çabalarken kuzeniyle nişanlı olan Suna’ya âşık olmaktan da kendini alıkoyamayacak ve kendini bambaşka hayallere kaptıracaktır. Ne var ki peşini bırakmayan günahları onun umutlarını kısa sürede paramparça etmeye yetecektir. Cemal’in önünde artık sonu belirsiz, çetin bir yolculuk başlamıştır.

İnsanlık Suçu Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde İlçede? (1 Yorum)

  1. fragmandaki çekim yerlerinin farklılığı bile bir renk katmış. umuyorum istanbula erken gelmezler çünkü sürekli aynı yerleri görmek seyirciyi sıktı. farklı yerde daha güzel şeyler yapılabilir. dışarıda denesinler. karagül, yeni gelin gibi seyirciyi dışarıya götüren diziler böyle başarılı oldu.