Jet Sosyete Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi

/ 18 Şubat 2018 / / yorumsuz
Jet Sosyete Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi

Pazar akşamları Star TV ekranlarında seyirciyle buluşacak olan Jet Sosyete dizisinde kim kimdir? Dizide hangi oyuncu hangi rolü canlandırıyor? Jet Sosyete Yaşar Gündüz Talip Melike Alara Yıldız Zahide Cengiz Ozan Gizem Pelin Safiye Tonguç Tony Tekin gerçek adı ne? Karakterlerin annesi babası abisi ablası karısı kocası eşi hanımı nişanlısı sevgilisi patronu rolünü kim oynuyor?

Jet Sosyete Yaşar’ı Kim Oynuyor?

Çağlar Çorumlu Yaşar Usta rolüne can veriyor. Özpamuk Tekstil’in getir-götür sorumlusu Yaşar Usta karısı Safiye, kızı Yıldız, baldızı Melike ve kayınbiraderi Gündüz ile İstanbul’un bir gecekondu semtinde kıt kanaat yaşayan bir aile babası. Rutin ve küçük dünyası beklenmedik şekilde şirketin genel müdürü olarak atanmasıyla tamamen değişecek. Yaşar için Melike’nin eniştesi, Gündüz’ün eniştesi ve arkadaşı, Yıldız’ın babası, Safiye’nin kocası da diyebiliriz.

Jet Sosyete Safiye Gerçek Adı

Derya Karadaş bu karaktere hayat veriyor. Yaşar Usta’nın karısı-eşi. Meraklı, fıkır fıkır, her şeye hakim, uyanık, herkesin nabzına göre şerbet vermeyi bilen Safiye kocasının genel müdürlüğü ile jet hızıyla sosyeteye giriş yapacak; özellikle patronun eşi Gizem ile kuracağı yakınlık ile cemiyet hayatına hızla uyum sağlayacak.

Jet Sosyete Cengiz’i Kim Canlandırıyor?

Karakteri Cengiz Bozkurt oynuyor. 80’lerde pasajlarda kaçak kot satarak başladığı ticaret hayatını Özpamuk Tekstil’i kurarak taçlandıran Cengiz Bey, annesi Zahide Hanım, ilk eşinden olan oğlu Ozan ve eski bir manken olan ikinci eşi Gizem ile Jetset Konaklarında yaşamakta. Gizemin kocası, Zahide’nin ve Ozan’ın oğlu.

Jet Sosyete Gizem Kimdir?

Gülse Birsel bu rolü canlandırıyor. Kendisini bir “moda ikonası” olarak gören 90’ların magazinel mankeni Gizem Hanım cemiyet hayatının hep şık, hep modaya uygun, ama hep süslü, hep abartılı simalarından biri. Eşine ve ama özellikle de üvey oğlu Ozan’a düşkünlüğü pek meşhur. Ozan’ın üvey annesi ve Cengiz’in karısıdır.

Jet Sosyete Ozan Hangi Oyuncu?

Sarp Apak canlandırıyor. Cengiz Bey’in çapkın, neşeli, enerjik, kendini beğenmiş, sorumsuz oğlu Ozan aynı zamanda şirketin genel müdürü. Ünlü tekstil imparatoru Çıkrıkçıoğlu ailesinin büyük kızı İlayda ile nişanlı olmasına rağmen hızlı hayatına dur demeyen Ozan babası tarafından bir anda genel müdürlükten alınıp; üstelik bir de baba evindeki ergen odasına taşınmak zorunda bırakılacak.

Jet Sosyete Gündüz Gerçek Adı

Yaşar’ın kayınbiraderi Gündüz Şahin; isminin aksine biraz agresif, sinirli, tekinsiz ama delikanlılık raconu olan bir genç. Hiçbir işte dikiş tutturamıyor; sakat işlere girme potansiyeli olan biri olmasına rağmen kendi içinde bir ahlak ve delikanlılık anlayışı var. Mafya ile başı dertte olan Gündüz için jet sosyete tamamen yabancısı olduğu bir ortam.

Jet Sosyete Zahide Kimdir?

Ayşenil Şamlıoğlu canlandırıyor. Özpamuk ailesinin biraz huysuz, biraz sonradan görme babaannesi Zahide Hanım dizilerden özendiği karizmatik, baskın karakterli hanımağalar gibi olma peşinde. Evde her şeye karışan, bir türlü tasvir etmediği gelini Gizem’e hayatı zindan etmeye çalışan Zahide Hanım’ın en büyük aşkı ise torunu Ozan. Yan villaya taşınan Yüksel ailesinden oldukça rahatsız; o sebeple sürekli olarak oğlu Cengiz’i bu kararından caydırmaya çalışacak.

Jet Sosyete Pelin Gerçek Adı

Hasibe Eren canlandırıyor. Özpamuk Tekstil’in pazarlama, sosyal medya ve halkla ilişkilerinden sorumlu Pelin sosyetik olmanın gereklilikleri, moda sektörünün, lansmanların, cemiyet hayatının hızlı temposuna yetişmek içinde günde 14 saat koşuşturan bir insta fenomeni. Kendisini Özpamuk Tekstil genel müdürlüğü için biçilmiş kaftan görüyor.

Jet Sosyete Tonguç – Tony Pehlivan Hangi Oyuncu?

Enis Arıkan canlandırıyor. Moda sektörüne, alışverişe, iyi hayata, lükse, ünlülerle vakit geçirmeye bayılan; tatlı dilli, esprili ama bir o kadar da entrikacı ve dedikodu seven Tony Özpamuk Tekstil’in baş tasarımcısı. Kariyerinde yükselmek için entrikaya başvurmaktan, insanları birbirine düşürmekten hiç kaçınmıyor.

Jet Sosyete Talip’i Kim Oynuyor?

Şahin Irmak bu rolü canlandırıyor. Mahalledeki ocakbaşının sahibi Talip aynı zamanda Özpamuk Tekstil’in çay ocağını işletmekte. Kendisini bir çalışkanlık abidesi ve başarı hikayesi gören; kendi çapında zengin ve başarılı olmanın formülünü bilen ve sürekli olarak bunu dillendiren bir mahalle delikanlısı. Yaşar’ın şirketten hem mesai arkadaşı ama bir yandan da ona ocakbaşında iş teklif edecek kadar girişimci ruhlu.

Jet Sosyete Melike Kimdir?

Aslı Bekiroğlu’nun can verdiği karakter. Yakın zamanda ablası Safiye ve eniştesi Yaşar’ın yanına taşınan Melike kendi güzelliğinin farkında olmayan, aşırı gerçekçi, dobra hatta kimi zaman patavatsızlığı ile ailenin diğer fertlerinden oldukça farklı bir kasaba kızı. En büyük ilgi alanlarından biri tarımla uğraşmak olan Melike’nin yolu daha JetSet konaklarına taşındıkları ilk gün Ozan ile kesişecek. Safiyenin kız kardeşi ve Yaşarın baldızı.

Jet Sosyete Yıldız Gerçek Adı

Bu rolü ise Tuğba Çom oynuyor. Yaşar ile Safiye’nin kızı Yıldız liseden zar zor mezun olmuş, üniversiteye hazırlanan ama aklı fikri asla derslerde olmayan bir genç kız. En büyük derdi kıyafet almak, güzelleşmek, modaya uymak, gezmek ve zengin bir koca bulmak. Her genç ve eli yüzü düzgün erkeğe potansiyel sevgili olarak bakan Yıldız için jet sosyete ortamı tam bir cennet.

Jet Sosyete İlayda Hangi Oyuncu?

Bu karakteri Deniz Cengiz üstlendi. Yılların tekstil markası sahibi olan Çıkrıkçıoğlu ailesinin büyük kızı İlayda cemiyet hayatının ünlü genç kuşak temsilcilerinden. Aile geleneğini takip etmeyip pasta şefliğini seçmiş; çok kibar, asil, zarif, hatta sinameki gibi görünen ama esasında yüze gülüp arkadan konuşan, içten içe kibirli ve herkese tepeden bakan sosyetik bir prenses.

Jet Sosyete Alara Kimdir?

Dizide bu rolü Ecem Uzun adlı genç kadın oyuncu canlandırıyor. Çıkrıkçıoğlu ailesinden asi ve gözü kara küçük kızı Alara, ablasının aksine cemiyet hayatından ve çevresindeki insanlardan oldukça sıkılmış; farklı maceralar ve heyecanlar peşinde koşan bir özgür ruh. Fena halde sıkıldığı hayatı nev-i şahsına münhasır ve tekinsiz Gündüz ile tanıştıktan sonra asla aynı olmayacak.

Jet Sosyete Tekin Gerçek Adı

Dizide bu rolü Emre Taştekin oynuyor. JetSet AVM’deki lüks mağazalardan birinde çalışan Tekin hayatından bezmiş, bir dediği bir dediğini tutmayan patavatsız bir satış temsilcisi.