Kalbimdeki Deniz Hangi Güne Alındı Neden Yayın Günü Değişti mi?

/ 18 Şubat 2018 / / yorumsuz
Kalbimdeki Deniz Hangi Güne Alındı Neden Yayın Günü Değişti mi?

FOX TV’nin uzun soluklu dram dizisi olan Kalbimdeki Deniz hangi güne alındı? Kutsi ile Özge Özberk’in başrolde olduğu dizi 24 Şubat 2018 Cumartesi neden yok, niye başlamadı, niçin yayınlanmadı? Kalbimdeki Deniz neden gün değiştirdi, yayın günü niye değişti? Dizi hangi tarihe çekildi?

57 bölümdür cumartesi akşamları yayınlanan ve Türkiye’nin en büyük prodüksiyonlarından olan Survivor ile bile yeri geldiği zaman reytinglerde birebir çekişme yaşayıp üst sıralarda yer almayı başarabilen dizinin yayını günü değiştirildi. Pastel Film imzasıyla hafta sonları seyirciyle buluşan dizi 17 Şubat tarihinde son kez cumartesi günü izleyenlerle buluştu. Bundan böyle dizi yeni gününde seyirci karşısına çıkacak. Dizi 26 Şubat’tan itibaren pazartesi akşamları seyircilerle buluşacak.

Yaşar İrvül ve Efe İrvül’ün yapımcı olarak görev aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Kutsi ile Özge Özberk’e eşlik eden isimler arasında Hakan Eratik, Yeşim Ceren Bozoğlu, Devin Özgün Çınar, Hakan Vanlı, Güzin Usta, Hazal Adıyaman, Batuhan Ekşi gibi isimler de bulunuyor. Kadroda yer alan diğer oyuncular içinde ise Orçun İynemli, Caner Kurtaran, Simge Selçuk, Doruk Ozanoğlu, Fatih Ayhan, Turan Selçuk Yerlikaya gibi genç ve deneyimli isimler. Hakan İnan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin süpervizörlüğünü Can Sinan üstlenirken hikayesini ise Serdar Soydan, Kerem Bozok ve Berat Deniz Demirbilek kaleme alıyor.

Kalbimdeki Deniz Neden Gün Değiştirdi?

Dizinin son zamanlarda reytinglerde bir düşüşü söz konusu. Özellikle Survivor’ın yeni sezonunun yayına girmesi ve cumartesi günü rekabetin iyice artmasıyla kanal yeni bir arayış içerisine girdi ve Adı Zehra dizisini cumartesiye yerleştirdi. Yeni diziyle cumartesi günü reytingini yükseltmek isteyen FOX yönetimi pazartesi günleri ise Kalbimdeki Deniz ile izleyenlerin ilgisini çekmeye çalışacak.

Cumartesi günü diziyi ekranda göremeyen seyirciler Kalbimdeki Deniz bitti mi, neden final yaptı, niye yayınlanmıyor gibi sorular ile endişelenmeye başlasalar da şimdilik sadece gün değişikliği söz konusu ve kısa vadede final gibi bir durum düşünülmüyor. Ama eğer pazartesi günü çok büyük bir başarısızlık ortaya çıkarsa yayından kaldırmayla ilgili yeni fikirler ortaya atılabilir.