Kalk Gidelim Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde Köyde Geçiyor 2018?

/ 6 Ocak 2018 / / yorumsuz
Kalk Gidelim Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde Köyde Geçiyor 2018?

TRT 1 ekranlarının cumartesi akşamları seyirciyle buluşan ve sevilen dizisi Kalk Gidelim nerede çekiliyor? 2018 senesine iyi bir giriş yaptığını söylemenin mümkün olduğu ve başrollerinde Ayça Varlıer, Erkan Sever, Mehtap Bayri, Ufuk Özkan ve Kerem Kupacı gibi isimlerin yer aldığı Kalk Gidelim hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada ve mahallede geçiyor? Dizinin çekim yerleri arasında bulunan mekanları ve diğer bilgileri bu haberde bulabilirsiniz.

Genç yaşta İstanbul’a gelip bu büyük şehirde zengin olmayı başaran ve ailesini karşısına alıp sosyetik ve güzelbir kadın ile evlenme kararı alan Mustafa Ali, diğer taraftan da anne babasının gelin adayı olarak gösterdiği Meryem’i arkasında bırakarak yeni bir hayat kurmuştur. Zengin bir adam olan ve parasına para katarken hayatının önemli bir bölümünü geçirdiği köyü ihmal eden Mustafa Ali, zirveye çıkmıştır çıkmasına ama işler bir anda kötüye gitmeye başlar.

Nihayetinde iflas bayrağını çeken karakterimiz bir anda Kalk Gidelim der ve ailesini de alıp köye taşınırlar. Hayatının büyük bölümünü şehirde geçirmiş çocukları ve sosyetik eşiyle beraber köye dönmek Mustafa Ali için pek kolay olmamıştır. Zira kendisi için de hiçbir şey kolay olmaz. Çünkü parasını kaybetmiştir ve köyde bıraktığı insanların ister istemez kalbini kırmıştır. Ailesinin yeniden gönlünü kazanmak, çekirdek ailesinin köye adaptasyonunu sağlamak ve kendi problemlerinden kurtulmak bu adam için hiç de kolay olmayacaktır.

Kalk Gidelim Dizisi Nerede Çekiliyor?

Eğlenceli bir hikayeye sahip olan ve güldürü ile dram ögelerini içinde barındıran Kalk Gidelim dizisinin çekimleri için Ege Bölgesi tercih edildi. Birçok sinema filmi ve televizyon dizisi için önemli bir şehir olan Muğla’da çekimleri yapılan Kalk Gidelim için bu ildeki Saburhane Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi ve Karabağlar Yaylası önemli set alanları oldu. Zaman zaman şehirdeki başka bölgelere de sarkan çekimler genel olarak bu alanlarda yapılıyor.

Her cumartesi akşamı saat 20’de yeni bölümü ile seyirci karşısına çıkan Kalk Gidelim dizisinde Erkan Sever, AYça Varlıer, Kerem Kupacı, Ufuk Özkan, Fusun Kostak, Yıldız Kültür, Mehtap Bayri, Beyazıt Gülercan, Emin Gürsoy, İlayda Aydın, Kerim Yağcı, Aslı Omağ, Nalan Okçuoğlu, Ece Aydemir, Andrey Stan, Alican Okumuş, Can Kıran, Onur Seyit Yaran gibi isimler bulunuyor.