Kan Kardeşler Nerede Çekildi Hangi Şehirde Geçiyor?

/ 2 Ocak 2018 / / yorumsuz
Kan Kardeşler Nerede Çekildi Hangi Şehirde Geçiyor?

FOX TV ekranlarında 2 Ocak 2018 Pazartesi akşamı televizyonda ilk kez ekrana gelecek olan Kan Kardeşler filmi nerede çekildi? Kan Kardeşler çekimleri hangi şehirde yapıldı? Genç ve eğlenceli bir oyuncu kadrosunun yanı sıra komedi unsurları barındıran bir hikayeye sahip olan film seyirciye eğlenceli anlar yaşatmayı vaat ediyor.

Murat Onbul’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrol oyuncuları arasında Volkan Demirok, Ümit Erdim, Şener Savaş, Bengi İdil Uras ve Orçun İynemli yer alıyor. Diğer oyuncular arasında ise Zümre Ertürk, Halil Söyletmez, Kubilay Çamlıdağ, Erol Gedik, Volkan Başaran ve Müge Uzel yer alıyor.

Kan Kardeşler Filminin Konusu

TV’de ilk kez yayınlanacak olan “Kan Kardeşler” filminde; Tarık ve Vedat aynı evi paylaşıp aynı tostçu dükkanını çalıştıran iki eski arkadaştır. Vedat bencil, kendi menfaatinden gayrısını umursamayan, kısa yoldan köşe dönme hayalleri kuran biridir. Tarık ise daima kurallara uyan, iyi kalpli, cömert, yardımsever bir gençtir. İki arkadaş bir gece denizde boğulmakta olan bir adamı kurtarırlar. Adam oteller zinciri olan tanınmış iş adamı Ekrem’dir. Ekrem kendisini ölümden kurtaran bu iki genci bir hafta sonraki düğününe çağırır, nikah şahidi olmalarını ister. Vedat ve Tarık’ı da düğüne kadar otelinde ağırlamayı teklif eder. İki arkadaş otele yerleşirler. Ancak Vedat’ın gizli bir ajandası vardır. Vedat’ın başı mahallenin lokal mafyası Denyo Faruk’la beladadır. Faruk Vedat’ın Ekrem’in otelinde kalacağını öğrenince ona Ekrem’in sahip olduğu dillere destan Toros Elması’nı çalma görevi verir. Vedat elması getirirse Faruk Vedat’ın borcunu silecektir. Düğün hazırlıkları sürerken Vedat’da Tarık’a hissettirmeden elması çalmanın yollarını aramaktadır. Denyo Faruk da mazbut görünen ama patlamaya hazır bir bomba olan kız kardeşi İffet’le otele müşteri olarak gelmiş ve Vedat’ı yakın markaja almıştır.

Vedat kendi derdindeyken Tarık ise tesadüf sonucu büyük bir sırrı keşfeder. Ekrem’in evlenmek üzere olduğu Tuğçe ve kardeşim dediği Berke aslında sevgilidir. İki sevgilinin amacı nikahtan sonra Ekrem’i ortadan kaldırmak ve servete çökmektir. Tarık sahtekarların maskesini düşürmeye çalışırken Vedat da elmasın peşindedir. Tarık, Tuğçe ve Berke’nin dolandırıcı olduklarını ispat etmek için onların konuşmalarını kamerayla kayıt etmeyi başarır ancak Vedat elması çalarken yakalanınca işler karışır…

Kan Kardeşler Filminin Çekimleri Nerede Yapıldı?

Bu eğlenceli komedi filminin çekim yeri olarak İstanbul belirlenmişti. Türkiye’nin en büyük şehri üzerinde kurulan özel alanda çekimlerin çoğu gerçekleşti ve zaman zaman da dış mekanlardan faydalanıldı. Anadolu yakasındaki Şile ve Tuzla ilçelerinde de filmin büyük bir bölümünün geçtiğini söyleyebiliriz.