Mandıra Filozofu Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Geçiyor?

/ 5 Ocak 2018 / / yorumsuz
Mandıra Filozofu Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Geçiyor?

Türkiye sinema tarihi için çok önemli yapımlardan biri olan ve verdiği mesajlar ile yediden yetmişe herkesin dikkatini çekip beğenisini toplamayı başaran Mandıra Filozofu nerede çekildi? Müfit Can Saçıntı’nın başrolde yer aldığı ve de yönettiği Mandıra Filozofu hangi şehirde, köyde geçiyor? Her yayınlandığında oldukça büyük bir ilgiyle izlenen ve gündem yaratmayı başaran filme dair merak ettiğiniz detayları bu haberde bulabileceksiniz.

İlk olarak Çocuklar Duymasın’da bir karakter olarak gördüğümüz Mustafa Ali, daha sonra öylesine beğenildi ki hem bu beğeninin boşa çıkmaması hem de Müfit Can Saçıntı’nın harika bir şekilde süslediği bu karakterin verdiği mesajların daha doğru bir şekilde iletilmesi için sinema filmleri çekilmişti.

Filmin konusunu kısaca açıklamak gerekirse; Mustafa Ali’nin içinde yaşadığı dünya düzenine karşı koyduğu tavır, onu Muğla’nın Çökertme köyünün yakınlarında, ıssız bir kulübede yaşamaya kadar götürür. Felsefe bölümü mezunu olan Mustafa Ali burada doğayla iç içe, modern hayatın getirisi olan her şeyden uzak bir yaşam sürer ve zamanının tamamına yakınını kitap okuyarak geçirir. Çalışmaya ise kesinkes karşıdır. Cavit ise kurnaz ve çalışkan bir işadamıdır ve yeni projesi için Çökertme köyüne gelir. Amacı Mustafa Ali’nin sahip olduğu araziyi satın alıp yerine kazanç getirecek bir butik otel yaptırmaktır. Ne var ki İstanbul’dan gelen bu beklenmedik konuğun hayatı Mustafa Ali ile tanıştıktan sonra eskisi gibi olmayacaktır.

Mandıra Filozofu Filminin Çekimleri Nerede Yapıldı?

Oyuncu kadrosunda Saçıntı’nın yanı sıra Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Begüm Öner, Eser Eyüboğlu, Gülnihal Demir gibi isimlerin yer aldığı Mandıra Filozofu Muğla şehrinde yer alan Milas ilçesindeki Çökertme köyünde çekildi. Filmin senaryosunu ise başarılı isim Birol Güven kaleme aldı.