Masum Değiliz Hangi Diziden Uyarlandı Senaryo Uyarlama mı Çalıntı mı?

/ 4 Mart 2018 / / 3 Yorum
Masum Değiliz Hangi Diziden Uyarlandı Senaryo Uyarlama mı Çalıntı mı?

ATV ekranlarında Mart ya da Nisan 2018 içerisinde başlaması beklenen ve büyük bir hazırlık sürecinden geçerek yayına sunulacağı öğrenilen yeni dram dizisi Masum Değiliz hangi diziden uyarlandı? Dizinin senaryosu çalıntı mı, orijinal mi, yoksa uyarlama mı? Son zamanların popüler modasından esinlenip bu dizi için de Kore, Japon ya da Amerikan dizilerinden biri Türkiye’ye uyarlandı mı? Yabancı versiyonu var mı, orijinal adı ne? İşte detaylar…

2017-2018 sezonunda henüz çok ses getiren büyük bir projeyi ekrana servis edemeyen ATV yeni projeleri için ince eleyip sık dokumaya devam ediyor. Bu yüzden gerek hikaye tercihi gerek ise oyuncu kadrosu seçimi konusunda hem kanal hem de dizilerin yapım şirketleri olabildiğince hassas davranmaya çalışıyorlar. Bu hassasiyet içerisinde ekrana sürülecek olan yapımlardan birisi de Masum Değiliz. Sen Anlat Karadeniz’in sürpriz yükselişinin ardından yeni dizilerinden de bu performansı bekleyen kanal yeni projesinden ümitli.

Koliba Film imzasıyla ekrana gelecek olan dizinin yönetmen koltuğunda Levent Türkan oturuyor. Bekir Baran’ın senaryosunu kaleme aldığı projenin oyuncu kadrosunda Sercan Badur, Damla Sönmez, Ushan Çakır, Uraz Kaygılaroğlu gibi isimler yer alıyor. Yakında ATV ekranlarında başlayacak olan projenin yapım şirketi aynı zamanda bu kanal için önemli projelerden biri olan Kanatsız Kuşları’da çekiyordu.

Masum Değiliz Uyarlama mı Orijinal Senaryo mu?

İddialı projenin hangi diziden uyarlandığı konusunda da oldukça yoğun sorular geliyor. Yaptığımız araştırmalara göre bu dizi hakkında herhangi bir yerde uyarlanma ibaresi bulunmuyor. Bu yüzden sene 2018 olunca çalıntı senaryo gibi bir durumun da söz konusu olmayacağını düşünerek orijinal bir hikaye ile yola çıkılma niyetinde olduğunu söyleyebiliriz. Elbette hikaye bazı durumlarda diğer dizilere benzeyecektir ama resmi bir uyarlanma hali söz konusu değil. Eğer siz de Masum Değiliz’i başka bir projenin hikayesiyle benzetiyorsanız yorum kısmından bize bildirebilirsiniz.

Masum Değiliz Hangi Diziden Uyarlandı Senaryo Uyarlama mı Çalıntı mı? (3 Yorum)

  1. Bu senaryo bir amerikan sinemasindan adini hatirlayamiyorum ama orjinal senaryo degil baslangic olarak