Mehmetçik Kutül Amare Elizabeth Kimdir Ajan Gazeteci Gerçek Adı İsmi

/ 17 Ocak 2018 / / yorumsuz
Mehmetçik Kutül Amare Elizabeth Kimdir Ajan Gazeteci Gerçek Adı İsmi

Diriliş Ertuğrul ve Muhteşem Yüzyıl sonrası büyük bir ilgi çeken tarihi dönem dizisi projelerinden biri olan Mehmetçik Kutül Amare Elizabeth kimdir? Dizide Amerikalı bir ajan ve gazeteci olarak izlediğimiz Mehmetçik Kutül Amare Elizabet gerçek adı, asıl ismi, hangi oyuncu? Dizide bu role hayat veren oyuncu kaç yaşında, daha önce oynadığı diziler arasında hangi yapımlar var?

Arap coğrafyasında Osmanlı Devleti’nin aldığı büyük zaferlerden birini işleyen bu dizi, usta işi çekim teknikleri, başarılı oyunculukları ve duygusal hikayesi ile dikkat çektiği kadar kahramanlık konusu ile Türk tarihine ilgi duyanların da koltuklarını kabartıyor.

Dizide ilgileri üzerine çeken karakterlerden birisi de Elizabeth oldu. Amerikan bir gazeteci olarak izlediğimiz ama aslında casus ve ajan olarak görev yapan bu kadın hem becerileri hem de güzelliği ile büyük avantaj elde etmeyi başaran bir karakter. Gayet keskin bir zekaya sahip olan 32 yaşındaki Mehmetçik Kutül Amare Elizabet aynı zamanda iyi bir iletişim yeteneğine de sahiptir.

Mehmetçik Kutül Amare Elizabeth’i Kim Oynuyor?

Dizide bu role hangi oyuncunun hayat vereceği belli oldu.

Amerikan casus Elizabet rolünü Gamze Özçelik canlandırıyor. Özçelik, 1982 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi ve şu anda 35 yaşında. Model, sunucu ve oyuncu kimlikleriyle tanınan güzel isim Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı Zeynep rolüyle dikkat çekmişti. Daha önce rol aldığı diziler arasında ise Böyle Bitmesin, Eyvah Kızım Büyüdü, Tatlı Hayat, Savcının Karısı, Fatih, Canan, Serseri, Cinler ve Periler gibi yapımlar bulunuyor.