Mehmetçik Kut’ül Amare Enver Kimdir Harbiye Nazırı Paşa Gerçek Adı

/ 25 Ocak 2018 / / yorumsuz
Mehmetçik Kut’ül Amare Enver Kimdir Harbiye Nazırı Paşa Gerçek Adı

Geçen hafta TRT ekranlarında seyircisine merhaba diyen Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine bu hafta Harbiye Nazırı Enver Paşa karakteri dahil oluyor. İkinci bölümde heyecanın doruk noktasına çıkacağı dizide Türk tarihi için önemli isimlerden biri daha seyirci karşısına çıkacak. Mehmetçik Kutül Amare Enver kimdir, karakterin gerçek adı ve asıl ismi nedir, bu rolü hangi oyuncu oynuyor?

Oyuncu kadrosunda Kaan Taşaner, Serdar Gökhan, İsmail Ege Şaşmaz, Gamze Özçelik, Eva Dedova, İlker Aksum gibi isimlerin yer aldığı ve Osmanlı Devleti’nin çöküş yıllarında elde ettiği büyük zaferlerden biri olan Kut mücadelesini ekrana getiren dizi geçtiğimiz hafta ekrana gelen bölümüyle büyük bir ilgi toplamıştı. Reytinglerde hatırı sayılır bir başarı elde eden yapım ikinci haftasına da oldukça iddialı girdi.

Yeni haftada dizide göreceğimiz Enver Paşa, Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerine damga vuran askeri ve siyasi karakterlerinden birisidir. Kafkas İslam Ordusu’nun komutanlığını da yapan bu isim İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önemli isimleri arasında yer almıştı. 1914 ve 1918 yılları arasında etkin olarak görev alan ve 1922 yılında 40 yaşında iken hayata gözlerini yuman Enver Paşa, birçok savaşta görev almıştır.

Mehmetçik Kut’ül Amare Dizisinde Enver Paşa’yı Kim Oynuyor?

Dizide bu karaktere hayat veren oyuncu ise Serkan Ercan. 13 Eylül 1975 senesinde Amasya’da doğan oyuncu şu anda 43 yaşında. Birçok tiyatro oyununda görev alan ve TRT’de Kaçış Planı, İZ TV’de Gidiş – Dönüş adlı programı sunan isim Gölge adlı filmdeki performansı ile Altın Koza’da en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü almayı başarmışt. Daha sonrasında Gişe Memuru, Şubat, Özür Dilerim, Bünyamin, Çanakkale 1915, Yozgat Blues, Eşref Saati gibi yapımlarda da rol alan Serkan Ercan, Mehmetçik Kutül Amare dizisinde Enver Paşa rolüyle komutan olarak karşımıza çıkacak.