Mehmetçik Kut’ül Amare Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi?

/ 18 Ocak 2018 / / yorumsuz
Mehmetçik Kut’ül Amare Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi?

TRT ekranlarında yayınlanan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde kim kimi canlandırıyor, hangi oyuncu hangi rolde? Dizide yer alan karakterlerin gerçek adı, asıl ismi nedir? Dizide Said, Süleyman, Mehmet, Hüsrev, Zeynep, Cox, Mevlüt, Elizabeth, Victoria kimdir, gerçek adı nedir? İşte dizinin oyuncu kadrosu, karakterleri ve bütün detaylar…

Mehmetçik Kut’ül Amare Süleyman Askeri Kimdir?

Mehmetçik Kutül Amare Süleyman gerçek ismi Kaan Taşaner’dir. 33 yaşında, gözü kara, vatanına ve milletine sonuna kadar bağlı biridir. Verilen görevleri, eksiksiz ve sorgusuz sualsiz bir şekilde yerine getirir. Ömrü savaşlarla geçmiş ve Enver Paşa’nın yakın silah arkadaşı olmuştur. Sert mizaçlı biridir. Geçmişi başarılarla dolu bir askerdir. Teşkilat-ı Mahsusa’nın başındaki isimdir.

Mehmetçik Kut’ül Amare Mehmet Kimdir?

Dizide bu rolü İsmail Ege Şaşmaz oynuyor. Mehmet, 20 yaşında, Darülfünun talebesi, hırslı, kararlı ve vatanperver bir gençtir. Mazlumun yanında, asi ruhlu ve inatçı bir kişiliktir. Anne ve babasını 5 yaşında Osmanlı-Yunan savaşında kaybettiğinden beri Hüsrev tarafından büyütülmüştür. Vatanı için gözünü kırpmadan canını verebilecek bir aslan parçasıdır.

Mehmetçik Kut’ül Amare Cox Kimdir?

Karakteri usta oyuncu İlker Aksum canlandırıyor. 42 yaşında, çıkarları için her şeyi yapabilecek bir kişilikte, acımasız ve güvenilmez biridir. Zorlu bir çocukluk geçirmiştir. İngiliz İstihbaratı tarafından 5 yaşında yetimhaneden alınıp, sıkı bir eğitimden geçirilmiştir. İngiltere’nin çıkarlarına hizmet etmek için, hedefi doğrultusunda her şeyi mübah gören bir ajandır. Bir Arap kadar Arapça, bir Türk kadar Türkçe konuşabilmektedir. İsmi Soks ya da Koks şeklinde telafuz edilebilmektedir.

Mehmetçik Kut’ül Amare Hüsrev Kimdir?

Mehmetçik Kutül Amare Hüsrev gerçek adı Serdar Gökhan’dır. 63 yaşında, Plevne gazisi bir pehlivandır. Ömrü savaşmakla geçmiştir. Liyakat madalyası bulunan eski bir askerdir. Bektaşi ocağında aldığı eğitim doğrultusunda, hayat felsefesini çizmiştir.

Mehmetçik Kut’ül Amare Elizabeth Kimdir?

Rolü canlandıran kadın oyuncu Gamze Özçelik’tir. 32 yaşında, Amerikalı bir gazeteci görünümündeki casustur. İyi bir iletişim yeteneğine ve keskin bir zekaya sahiptir.

Mehmetçik Kut’ül Amare Zeynep Kimdir?

Role Özgü Kaya hayat veriyor. 20 yaşında, bir ceylan kadar zarif olsa da, gerektiğinde çöl aslanı gibi güçlü olabilmektedir. Azimli, kararlı ve meraklı biridir. Hem zekası hem de siyaset, tarih ve coğrafya bilgisiyle akranlarından ayrılmaktadır.

Mehmetçik Kut’ül Amare Said Kimdir?

Semih Ertürk tarafından canlandırılıyor. 22 yaşında, Darülfünun öğrencisidir. İlgi odağı olmayı önemseyen, hırslarını ön planda tutan, kuralcı ve görevci bir yapıya sahiptir. Bir yönüyle merhametli ve vatanseverdir. Hüsrev’in öz oğludur.

Mehmetçik Kut’ül Amare Mevlüt Kimdir?

İsmail Hakkı adlı oyuncu bu role can veriyor. 33 yaşında külhanbeyi tarzında, Antalya yörüklerindendir. Osmancık Taburu askerlerinden biridir. Oldukça iyi ata binmektedir. Askerlere ağabeylik yapar.

Mehmetçik Kut’ül Amare Niyazi Kimdir?

Mehmetçik Kutül Amare Niyazi gerçek adı Uğur Akbulut’tur. 32 yaşında, Trabzonlu, enerjisi oldukça yüksek olan ve fıkra anlatmayı seven, deli dolu biridir. Evlidir. 2 yaşında çocuğu vardır. Ancak henüz onu görememiştir. Osmancık Taburu askeridir.

Mehmetçik Kut’ül Amare Victoria Kimdir?

Eva Dedova adlı güzel oyuncu bu rolü canlandırıyor. 23 yaşında, İngiliz İstihbaratı’nın İstanbul’daki casuslarından biridir. Görünen mesleği öğretmenlik olan Victoria, zeki, kurnaz ve güzelliği sayesinde birçok erkekten istediğini alabilen biridir.

Dizinin Konusu:

Mehmetçik Kut’ül-Amare dizisi, Birinci Cihan Harbi’ne hazırlanan Osmanlı devletinde, tek hayalleri devletin yeniden dirilişi ve kurtuluşu olan, gönlünde vatan sevdasından başka bir şey bulunmayan Mehmet ve arkadaşlarının destansı hikâyesini konu alıyor. Darülfünun talebesi olan Mehmet, vatanı için her türlü fedakarlığı ve çabayı göstermekten geri durmaz. Bu amaçla başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu ve en kabiliyetli askerlerin seçildiği Osmancık Taburu’na katılıp cepheye gitmek için büyük bir mücadele gösterir.

İhtişamlı bir devletin varislerine bıraktığı son destan olan Kut’ül Amare Zaferi’ni konu alan dizi, Mehmet karakterini merkezine alarak her anı heyecan, aksiyon ve derin duygularla yoğrulmuş hikâyesiyle seyirciyle buluşacaktır.

Mehmetçik Kutül Amare dizisinde karakterlerin annesi, babası, abisi, ablası, kız kardeşi, erkek kardeşi, sevgilisi, karısı, kocası, nişanlısı, eşi, dedesi, halası, teyzesi amcası kimdir? Komutan, asker, teğmen, binbaşı, ajan, asker, postacı, hemşire, doktor, hekim rolünü kim oynuyor? Onbaşı, jandarma, er, keskin nişancı, laz, karadenizli, trakyalı, kürt, ingiliz, arap, ıraklı, alman, amerikan, ingiliz karakterlere kim can veriyor? Sarışın esmer kumral kadın oyuncu gerçek adı nedir?

Bunun yanında Mehmet’in, vatan için canını ortaya koyarken karşısına çıkacak Zeynep ile yaşayacakları sevda ise, çöle yazılan bir aşk destanı olacaktır. Mehmet, başında Süleyman Askeri Bey’in bulunduğu Osmancık Taburu’yla birlikte Arap coğrafyasında büyük bir mücadele gösterecektir.

Bölgede yaptıklarıyla Osmancık Taburu içinde büyük bir kahraman haline gelecektir. Mehmet kahramanlıkları İngilizlerin oyunlarını bozacak ve Kut’ül Amare destanının mimarı olacaktır. Osmanlı Devleti’nin, İngilizleri Kut’ül-Amare’de kuşatıp teslim almasında canını ortaya koyacak olan Mehmet ile birlikte Osmancık Taburu’nun diğer kahraman askerleri de yakından tanıtılacaktır. Aynı zamanda Osmanlı Devleti askerleriyle, İngiliz askerleri arasında çöllerde, dağ başlarında, nehirlerde yaşanan amansız mücadele tarihi kaynaklara dayanılarak anlatılacaktır.