Mehmetçik Kutül Amare Zeynep Kimdir Gerçek Adı İsmi Kaç Yaşında?

/ 17 Ocak 2018 / / yorumsuz
Mehmetçik Kutül Amare Zeynep Kimdir Gerçek Adı İsmi Kaç Yaşında?

Kahraman askerlerimizin harika öyküsünü işleyen Mehmetçik Kutül Amare dizisinde Zeynep kimdir, bu karakteri hangi oyuncu canlandırıyor? Mehmetçik Kutül Amare Zeynep gerçek adı, asıl ismi nedir, kaç yaşında? Bu oyuncu daha önce hangi dizilerde oynadı?

İngilizlerin acımasız ve pusu dolu kuşatmasını kırıp destansı bir zafere uzanan askeri öyküyü ekrana getirecek olan dizi Osmancık Taburu’ndaki mehmetçikler ile onları mağlubiyete uğratmak isteyen düşmanlar arasındaki öyküye de yer verecek. Yer yer duygusal yer yer kahramanlık temalarının hakim olacağı dizi perşembe akşamları ekrana geliyor.

Güçlü oyuncu kadrosunda İsmail Ege Şaşmaz, Serdar Gökhan, Kaan Taşaner, İlker Aksum, Gamze Özçelik gibi isimlerin yer aldığı Mehmetçik Kut’ül-Amare dizisinin ilgi çeken karakterlerden birisi de Zeynep’tir. Bu role en son Adı Efsane’de Sibel rolüne can veren oyuncu hayat verecek.

Dizide Zeynep henüz 20 yaşında olan, hem inanılmaz zarif görünen hem de tam bir çöl aslanı kadar güçlü olabilen harika bir kadındır. Kararı, azmi ve merakı onu ön plana çıkartır. Coğrafya, tarih ve siyaset gibi alanlarda inanılmaz bir bilgi birikimine sahiptir.

Mehmetçik Kutül Amare Zeynep’i Kim Oynuyor?

Mehmetçik Kutül Amare dizisinde Zeynep karakterine can veren kadın oyuncunun ismi Özgü Kaya’dır. 1996 senesinde doğan ve ikizler burcu olan genç oyuncu henüz sadece 21 yaşında. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitim alan oyuncu Adı Efsane’de canlandırdığı karakter ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bu dizide Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer gibi tecrübeli isimlerle beraber rol alıp hem güzelliği hem de performansı ile kendini ön plana çıkarmayı başarmıştı.