Nadide Hayat Hangi Koyda Çekildi? Kelebekler Vadisi Aşı Koyu Nerede?

/ 16 Kasım 2018 / / yorumsuz
Nadide Hayat Hangi Koyda Çekildi? Kelebekler Vadisi Aşı Koyu Nerede?

Yönetmen koltuğunda Çağan Irmak’ın oturduğu Nadide Hayat filmi çekim yerleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Başrolde Demet Akbağ ve Yetkin Dikinciler gibi ik usta ismin yer aldığı Nadide Hayat filmi hangi koyda çekildi? Filmde karşımıza çıkan Kelebekler Vadisi ve Aşı Koyu nerede, hangi şehirde ve ilçede yer alıyor? Film setinin kurulduğu yer neresi? Bu konudaki tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Taff Pictures imzasıyla vizyona giren 2015 yapımı film günümüzde hala televizyonda sık sık seyirci ile buluşmaya devam ediyor. Her yayında beğeniyle seyredilen filmin oyuncu kadrosunda Dikinciler ve Akbağ’a eşlik eden oyuncular arasında Sadi Celil Cengiz, Gizem Erdem, Ümit Erlim, Sevil Akı, Şevket Genç, Burak Can, Efecan Şenolsun gibi oyuncular da bulunuyor. Sinemada 750.000 barajını geçmeyi başaran film, Akbağ’ın can verdiği anane karakterine odaklanıyor.

Nadide Hayat’ın Çekimleri Nerede Yapıldı?

Nadide Hayat filminin çekimleri genel olarak İstanbul ve Muğla şehirlerinde yapıldı. İstanbul Üniversitesi’nin de çekim alanı olarak kullanıldığı filmde Muğla’nın Dalyan ilçesine de set kuruldu.

Sahil, deniz ve koy sahneleri ile izleyenlerde hayranlık uyandıran Nadide Hayat filmindeki Aşı Koyu, Muğla’nın Ortaca ilçesindeki Mergenli Mahallesi’nde yer alıyor. Kelebekler Vadisi ise doğal güzellikleri ile herkesin hayran olduğu Fethiye’nin Ölüdeniz belde sınırları içerisinde yer alan bir mekandır.

Filmin Konusu:

Nadide Gürbüz (Demet Akbağ), evlendikten sonra okulunu bırakmış ve evinin kadını olmuş, kocası ölene ve çocukları büyüyüp kendi hayatlarını kurana dek kendisi için hiçbirşey yapmamıştır. Boş zamanını değerlendirebilmek için birçok kursa katılan Nadide, buralarda mutlu olamaz. Ancak bir gün gördüğü haber ona aradığı fırsatı sunacaktır. Öğrenci affı sayesinde yıllar önce bıraktığı okuluna geri döner. Sonrasında katıldığı mavi yolculuk, gencecik okul arkadaşları ve karizmatik bir öğretmenle birlikte hayatını değiştirecek bir maceraya dönüşecektir.