Nefes Nefese Boran Gerçek Adı Kimdir Rüya’nın Sevgilisi Kaç Yaşında?

/ 31 Temmuz 2018 / / yorumsuz
Nefes Nefese Boran Gerçek Adı Kimdir Rüya’nın Sevgilisi Kaç Yaşında?

Nefes Nefese dizisinde bir asker olarak karşımıza çıkan Rüya’nın sevgilisi ve potansiyel kocası konumundaki Boran karakteri kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor, bu rolü kim oynuyor? Nefes Nefese Boran gerçek adı nedir, asıl ismi, nereli, kaç yaşında, daha önce hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Geniş oyuncu kadrosu ve heyecanlı hikayesiyle dikkat çeken Star TV’nin yeni dizisi uzun bir hazırlık sürecinden geçti ve yaz döneminin sonlarına yaklaştığımız şu dönemde yayına girmeye hazır hale geldi. Uzun zamandır tanıtımları dönen ve dolayısıyla hem seyircinin hikayesini hem de kanalın reyting performansını büyük bir merakla beklediği Nefes Nefese dizisinde Boran rolünü Nik Xjelilaj canlandırıyor. Dizide Atmaca’nın ya da gerçek adıyla Ayaz’ın kızı olan Rüya’nın sevgilisi olan Boran bir askerdir ve Suriye’de teröristlerle çarpışır. Rüya da bu adamla evlenebilmek için yola çıkar ve Suriye’ye kadar gitmeyi göze alır.

5 Mart 1983 tarihinde Arnavutluk’ta dünyaya gelen 35 yaşındaki Nik Xhelilaj 14 yaşında İstanbul’a geldi ve burada Kuleli Askeri Lisesi’nde eğitim almaya başladı. Fakat yedi ay sonra yeniden Arnavutluk’a döndü. Tiran’da oyunculuk eğitim alan genç aktör daha sonra Çek Cumhuriyeti’ne gitti ve The Albanian adlı filmde rol aldı. 2010 senesinde bu film sayesinde hem Altın Portakal’da hem de Priştine Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Nik, Arnavutça haricinde iyi derecede İngilizce, Türkçe, İtalyanca ve Almanca da biliyor. Tomris Giritlioğlu’nun çektiği Kayıp Şehir dizisinde Kadir karakterine can veren ve bu rolle Türkiye’de üne kavuşan Nik daha sonra Üç Yol ve Her Sevda Bir Veda adlı yapımlarda da boy gösterdi.