Nefes Nefese Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde Ülkede?

/ 16 Şubat 2018 / / yorumsuz
Nefes Nefese Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde Ülkede?

Türkiye dizi ve sinema dünyasının en başarılı ve sevilen isimlerinden Uğur Yücel’i izleyenlerle buluşturacak olan Nefes Nefese nerede çekiliyor? İddialı hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla yayına girmeden ilgi odağı olmayı başaran Nefes Nefese’nin çekimleri hangi şehirde, ülkede, ilçede, köyde, kasabada yapılıyor? Dizinin çekim yerlerine dair detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TMC Film’in yapımını üstlendiği, yapımcı olarak ise Erol Avcı’nın görev aldığı yeni dizinin tanıtımı kısa bir süre önce Star TV ekranlarında seyirciye servis edilmişti. Başrol oyuncusu olarak da izleyeceğimiz Uğur Yücel’in yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin senaryosunu ise Selin Tunç kaleme alıyor. Tunç’u daha önce Aramızda Kalsın, Canım Ailem ve Yabancı Damat gibi projelerde de görmüştük. Fragmanı ile bile yankı uyandırmayı başaran Nefes Nefese’nin nerede çekildiği seyirciler tarafından merak edildi.

Oyuncu kadrosunda Uğur Yücel’in yanı sıra başrol olarak Melisa Şenolsun ile Şükrü Özyıldız’ı da seyredeceğimiz dizide Caner Şahin, Ezgi Şenler, Nik Xheliau, Şebnem Hassanisoughi, Macit Sonkan, Sezer Avcı, Serkan Genç, İpek Ayaz gibi isimler de yer alacak. Hikayenin Berlin’de başlayacağı dizi de çekimler daha sonra Türkiye’ye taşınacak.

Nefes Nefese Dizisinin Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Mart 2018’de seyirciyle buluşması beklenen Nefes Nefese dizisinin ilk bölümleri için Almanya’nın Berlin şehrinde çekimler yapıldı. Daha sonra set Türkiye’ye kuruldu ve ekip çekim yeri olarak Adana ve Antakya’da iş başı yaptı. İlerleyen bölümlerde İstanbul’da da çekimlerinin yapılması beklenen dizi enteresan manzaraları ve yeni mekanları seyirciye sunacak gibi görünüyor.

Dizinin konusuna gelecek olursak; Berlin’de, babası Ayaz Kıran’la (Uğur Yücel) sakin bir hayat süren Rüya’nın (Melisa Şenolsun) bir gün hiç görmediği annesinin Suriye’de olduğunu öğrenmesiyle başlıyor. Annesinin hayatta olduğunu öğrenen Rüya için işgal altındaki köye girmenin tek yolu Boran’la (Nick Xhelilaj) sahte bir evlilik yapmak. O güne kadar babasının dizinin dibinden ayrılmayan Rüya bu tehlikeli yolculuğa çıkmayı kafasına koyar. Ve yolu, altı yıl sonra ilk kez evine dönen Yusuf’la (Şükrü Özyıldız) kesişir. Suriye’deki annesini ararken Antakya’da kalabalık bir ailenin ve bambaşka bir maceranın içinde bulur kendini. İçine düştüğü tehlikeli maceranın baş mimarı, karanlık yönünü hiç bilmediği Atmaca lakaplı babasıdır.