Nefes Nefese Selma Gerçek Adı Kimdir Yaşı Nereli?

/ 31 Temmuz 2018 / / yorumsuz
Nefes Nefese Selma Gerçek Adı Kimdir Yaşı Nereli?

Oyuncu kadrosunda Uğur Yücel’in yanı sıra Melisa Şenolsun ile Şükrü Özyıldız gibi isimleri de barındıran Nefes Nefese dizisinde dikkat çeken karakterlerden birisi de Selma Çelik oldu. Güçlü duruşu ve sert tavırlarıyla dikkat çeken karakteri hangi oyuncu canlandırıyor, kim oynuyor gibi soruların yanıtı merak edilmeye başlandı. Nefes Nefese Selma gerçek adı, kimdir, asıl ismi nedir, kaç yaşında, nereli ve daha önce hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? İşte bütün detaylar…

Berlin’den başlayıp Türkiye ve Suriye’ye uzanan bir öyküyü ekrana taşıyan aksiyon ve dram dizisi Nefes Nefese güçlü oyuncu kadrosu ve çarpıcı hikayesiyle izleyenleri ekrana kitlemek istiyor. Bu heyecan dolu dizide güçlü kadın karakterlerden biri olan Selma’yı deneyimli oyuncu Şebnem Hassanisoughi canlandırıyor.

7 Aralık 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen 33 yaşındaki güzel oyuncu Şebnem Hassanisoughi İranlı bir baba ve Türk bir annenin kızıdır. Mimar Sinan’da konservatuvar eğitimi alan ve Kadir Has Üniversitesi’nde film ve drama alanında yüksek lisans yapn başarılı oyuncu pek çok tiyatro oyununun yanı sıra sinema filmi, televizyon dizisi ve reklam projelerinde de boy gösterdi. Gitar, mızıka ve bateri çalabilen kadın oyuncu Geriye Kaln adlı sinema filmiyle tanınmaya başladı. Daha sonra Tatar Ramazan dizisinde Güzide rolüne can veren başarılı isim bunun ardından Kanal D’de yayınlanan Bana Artık Hicran De dizisinde rol aldı. Poyraz Karayel’de hayat verdiği karakterle ilgileri üzerine çeken Şebnem Hassanisoughi’nin daha önce oynadığı diğer projeler Kayıp Şehir, Eve Dönüş Sarıkamış, Kılıç Günü, Annem ve Sessiz Gemiler gibi yapımlardan oluşuyor.