Nefes Nefese Sultan Gerçek Adı Salih’in Annesi Kimdir?

/ 1 Ağustos 2018 / / yorumsuz
Nefes Nefese Sultan Gerçek Adı Salih’in Annesi Kimdir?

Başrolde Uğur Yücel, Şükrü Özyıldız ve Melisa Şenolsun’un yer aldığı Star TV’nin yeni çarşamba dizisi Nefes Nefese’de Sultan karakterini kim oynuyor, hangi oyuncu canlandırıyor? Nefes Nefese Salih’in annesi olan Sultan karakteri kaç yaşında, nereli, geçmişte oynadığı diziler ve filmler neler? Sultan kimdir, asıl ismi, gerçek adı nedir? İşte bütün detaylar…

40lı yaşlarının sonuna gelmiş ama güzelliğinden hiçbir şey kaybetmeyen, eskilerin tabiriyle mihrap yerinde olan ve aydınlık yüzlü bir kadın olan Sultan, Cemal’in karısıdır ve Salih’in annesi olarak karşımıza çıkar. Evin emektar üyesi olan bu kadın karakter, mutfaktaki kadınların adeta eli ayağı konumundadır. Caner Şahin adlı oyuncunun can verdiği Salih karakterinin annesi olması sebebiyle ön plana çıkan bu karakter gururlu ve nobran bir yapıdadır. Her şeye kolay kolay tamah etmeyen Sultan, çok konuşmayan ama söz hakkı aldığında da lafını esirgemeyen birisidir. Evdeki tüm çocukların üzerinde emeği olan bu kadın Azap’la ters konuşsa da Salih’ten ayırt etmez. Yufka yürekli ve çocuklara kıyamayan bir yapısı vardır. Kendisini anlatmayı pek sevmediği için adeta bir sır küpü olarak görünür.

Dizide bu rolü başarılı kadın oyuncu Gülçin Santırcıoğlu canlandırıyor. 1977 senesinde İzmir’de dünyaya gelen güzel oyuncu şu anda 41 yaşında. 2004 senesinden beri oyunculuk yapan başarılı isim ilk sinema filmi Türev ile Altın Portakal’da en iyi film ödülünü alan ekip arasındaydı. Daha sonra Elveda Rumeli adlı dizide can verdiği Hatice rolüyle ülke genelinde tanınırlık kazanan Santırcıoğlu, Semih Kaplan’ın çektiği Süt, Bal, Yumurta üçlemesinde rol alarak birçok ödüle ulaştı. Güzel oyuncunun daha önce oynadığı filmler arasında Kırımlı, Memlekette Demokrası Var, Ev, Yeni Hayat gibi yapımlar da bulunuyor. Geçmişte rol aldığı diziler arasında ise Diriliş Ertuğrul, Kara Ekmek, Oyunbozan, Osmanlı Tokadı, Bir Çocuk Sevdim, Doktorlar, SEnsiz Yaşayamam gibi yapımlar yer alıyor.