Nefes Nefese Yusuf Gerçek Adı Kimdir Hangi Oyuncu?

/ 1 Ağustos 2018 / / yorumsuz
Nefes Nefese Yusuf Gerçek Adı Kimdir Hangi Oyuncu?

Güçlü kadrosuyla yeni sezonun kalıcı işlerinden biri olmaya en büyük adaylardan olan dizide Nefes Nefese Yusuf gerçek adı asıl ismi nedir? Dizide bu rolü hangi oyuncu oynuyor, kim canlandırıyor? Nefes Nefese Yusuf kimdir kaç yaşında nereli daha önce hangi filmlerde ve dizilerde oynadı?

26 yaşında olan Yusuf, toprak ağası bir babanın oğludur ve Hatay’ın saygı duyulan ailelerinden birinin evladı olarak büyümüştür. Zeytin ağaçlarının ve geniş arazilerin içinde yetişen bu genç adam tam bir Anadolu insanıdır. Tutkusu, inatçı kişiliği, güçlü adalet duygusu ve sıcakkanlı yapısıyla dikkat çeken Yusuf, Şakir’in ve Afet’in oğlu, Mercan’ın ise abisidir. Ailesinin isteğiyle hukuk okumak için üniversiteye gitmiş, ilk sene okuduktan sonra keyif dolu bir yaşam sürme arzusuyla tembelliğe başlamıştır. Keyifli bir hayat sürerken bir anda babasıyla arasında bir kavga çıkar ve memlekete dönmeme kararı almışken erkek kardeşi Azap’ın sünnet düğünü meselesi ortaya çıkar. Bu yüzden Hatay’a gelir ve tam Antakya’dan ayrılmak üzereyken Rüya ile karşılaşır. İşte dizide olaylar da noktadan sonra gelişecek.

Dizide Yusuf karakterine Şükrü Özyıldız can veriyor. 1988 senesinde İzmir’de dünyaya gelen genç oyuncu Rum bir annenin ve Karadenizli bir babanın oğludur. Daha önce Neva, Her Şey Aşktan, Ekşi Elmalar ve Sevimli Tehlikeli gibi başarılı sinema filmlerinde boy gösteren Şükrü Özyıldız’ın rol aldığı televizyon dizileri arasında ise Uçurum, Fatmagülün Suçu Ne, Çalıkuşu, Derin Sular, Benim Hala Umudum Var, Tatlı Küçük Yalancılar, Şeref Meselesi, Çoban Yıldızı ve Kış Güneşi gibi projeler bulunuyor.