Öyle Sevdim ki Seni Nerede Çekildi Hangi Şehirde İlçede?

/ 10 Mart 2018 / / yorumsuz
Öyle Sevdim ki Seni Nerede Çekildi Hangi Şehirde İlçede?

Trajik bir aşk öyküsünü seyirciye yansıtan son zamanların az izlenmesine rağmen sinema otoritelerinden takdir toplayan sinema filmi Öyle Sevim ki Seni nerede çekildi, filmin çekimleri hangi şehirde ilçede yapıldı? Öyle Sevdimki Seni filminin çekim yeri neresi, hangi köy, kasaba, il, ülke orman kullanıldı?

Daha önce İfakat adlı belgesele imza atıp ülkemizin dışında birçok ödül alan Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve Orhan Tekeoğlu bu belgeselde Doğu Karadeniz’deki kadınların doğaya karşı gösterdiği mücadeleyi anlatmışlardı. İkili bu sinema filminde de Doğu Karadeniz’i ilmek ilmek işlemeyi başardı. O kadar başarılı çekim teknikleri uygulandı ve harika manzaralar kaydedildi ki filmi seyreden herkes Öyle Sevdim ki Seni’nin nerede çekildiğini merak etmeye başlıyor. Televizyonda ilk kez Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşacak olan film Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla beraber yaşamı alt üst olan ve her şeye sıfırdan sil baştan başlamak durumunda kalan Olga’nın öyküsünü ekrana taşıyor.

Trajik bir aşk öyküsünün işlendiği filmde Alma Terzic ile Oktay Gürsoy başrolde yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise ilk defa sinema filmi çekme tecrübesi yaşayan Orhan Tekeoğlu yer alıyor. Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak senaryosu kaleme alınan filmin müziklerini ise Selim Bölükbaşı hazırladı. Oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler arasında Kayhan Yıldızoğlu, Duygu Yıldız, Tevfik Erman, Fatih Dokgöz gibi isimler bulunuyor.

Öyle Sevdim ki Seni Filminin Çekimleri Nerede Yapıldı?

Filmin çekimleri Doğu Karadeniz’de yapıldı ve ağırlıklı olarak Trabzon şehrinde çekimler gerçekleştirildi. Ön hazırlığı yaklaşık olarak üç buçuk sene süren filmin çekimleri için 1800 metre yükseklikte bulunan Gümüşhane-Trabzon sınırında yer alan Santa harabeleri de set alanı olarak kullanıldı.