Savaşçı Kuzgun Kimdir, Gerçek Adı, Hangi Oyuncu?

/ 28 Ocak 2018 / / yorumsuz
Savaşçı Kuzgun Kimdir, Gerçek Adı, Hangi Oyuncu?

Son olarak Kanal D ekranlarında yayınlanan Adı Efsane adlı dizide Sinan rolüne hayat veren deneyimli oyuncu Engin Benli, FOX TV’de pazar akşamları yayınlanan askeri dizi Savaşçı ile ekranlara dönüyor. Tiyatro, sinema ve dizi alanlarında performans sergileyen deneyimli oyuncu, kadrosunda Murat Serezli, Sarp Levendoğlu, Berk Oktay ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi isimlerin yer aldığı dizide evrensel bir terörist olarak kabul edilen Kuzgun karakterine can verecek.

Dizinin ana karakterlerinin oluşturduğu Kılıç Timi ile çok büyük bir savaşa girecek olan Kuzgun, izleyenlere dehşeti, heyecanı ve gerilimi son ana kadar hissettirecek. Bu büyük mücadelede kimler ne kaybedecek, iki taraf arasındaki savaş ne kadar sürecek?

Savaşçı Dizisinin Kuzgun’u Engin Benli Kimdir?

Engin Benli, 1970 senesinde İzmir’de dünyaya geldi. Şu anda 48 yaşında olan başarılı oyuncu Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olan Devlet Konservatuvarı’nın oyunculuk bölümünden mezun oldu. En son Adı Efsane dizisinde görev alan Benli, daha önce Poyraz Karayel, Kanıt, Arka Sokaklar, Göç Zamanı, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Her Sevda Bir Veda, Büyük Buluşma, Gölgedekiler gibi yapımlarda da boy göstermişti.

Engin Benli’nin Savaşçı dizisinde Kuzgun karakterine kaç bölüm boyunca hayat vereceği, dizide uzun süreli mi yoksa kısa dönem olarak mı kalıcı olduğu henüz belli değil. Pazar günleri reyting listesinin zirvesinde kalmak isteyen Savaşçı dizisinin teknik ekibi kadroyu her geçen gün usta işi işlenmiş karakterler ve yeni deneyimli oyuncular ile güçlendirerek seyircinin ilgisini üzerlerinde tutmaya çalışıyorlar.