Savaşçı Roza Kimdir Gerçek Adı Yaşı Boyu

/ 11 Şubat 2018 / / yorumsuz
Savaşçı Roza Kimdir Gerçek Adı Yaşı Boyu

FOX ekranlarında yayınlanan Savaşçı dizisine yeni bir kadın karakter daha dahil oldu. Bu haftada diziye Kuzgun’un sevgilisi olma ihtimali olan ve bu adama aşık olan Roza karakteri giriyor. Savaşçı Roza kimdir, karakteri hangi oyuncu oynuyor, gerçek adı asıl ismi, kaç yaşında?

Pazar günleri FOX’ta izleyenlerin karşısına çıkan ve askeri diziler arasında kısa sürede kendisine önemli bir seyirci kitlesini bağlamayı başaran Savaşçı’da heyecan sürüyor. Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Sarp Levendoğlu, Fırat Albayram gibi isimlerin başrolde yer aldığı dizinin yönetmen koltuğunda deneyimli isim Murat Saraçoğlu oturuyor. Müziklerini Alpay Göltekin ile Zeynep Alasya’nın yaptığı Savaşçı dizisinde senaryo yazarı olarak ise Süleyman Çobanoğlu görev alıyor. Faruk Uçan’ın genel koordinatör olduğu dizide Roza karakteri de heyecan katacak.

İsimsizler ve Söz dizileri ile hemen hemen eş zamanlarda yayına giren ve bu diziler arasında ön plana çıkmayı başarabilen ve her hafta izleyenlere heyecan dolu anlar yaşatan Savaşçı dizisinde Roza, Kuzgun’a olan ilgisi ile dikkat çekiyor. Duyduğu sevgi ve aşk yüzünden hastalık derecesine varabilen işler yapma ihtimali bulunan bu karakter tam bir soru işareti. Ne zaman ne yapacağı asla belli olmayan Roza izleyenlere hem heyecanlı hem de meraklı anlar yaşatacak isimlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Savaşçı Dizisinde Roza’yı Kim Oynuyor?

Savaşçı’da Rosa karakterini Sema Şimşek canlandırıyor. 1976 yılında doğan güzel oyuncu şu an 41 yaşında. Modellik tecrübesi de olan Şimşek, 2001 ile 2012 seneleri arasında Burak Hakkı ile bir evlilik yaşamış ve bu ilişkiden Rüzgar adında bir çocuk doğurmuştu. Almanya kökenli kadın oyunculardan birisi olan Şimşek sekiz yaşında ülkemize dönmüştü. Sema Şimşek’in daha önce rol aldığı diziler ve filmler arasında Kurtlar Vadisi Pusu, Dabbe 6, Azad, Terkedilmiş ve İstanbul Şahidimdir gibi yapımlar bulunuyor.