Sen Anlat Karadeniz Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi

/ 24 Ocak 2018 / / yorumsuz
Sen Anlat Karadeniz Kim Kimi Canlandırıyor Gerçek Adı İsmi

Osman Sınav’ın yapımcı ve yönetmen olarak görev aldığı Sen Anlat Karadeniz dizisinde kim kimdir, hangi oyuncu hangi karakteri canlandırıyor? Sen Anlat Karadeniz Nefes Saniye Murat Fatih Tahir Vedat Mustafa Eyşan Nazar Asiye gerçek adı, asıl ismi nedir? Dizideki karakterlerin yaşı ve özelliklerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Sen Anlat Karadeniz Tahir Kimdir?

Bu karaktere İnan Ulaş Astepe can veriyor. Namıdiğer Deli Tahir. 29 yaşında. Mert, hırçın, deli fişek, sabırsız bir Karadeniz delikanlısı. Ailenin sahip olduğu kum gemilerinde çalışıyor, şirket işlerinden hoşlanmıyor, Karadeniz’i, denizde olmayı çok seviyor. Kanı deli akıyor ama yüreği merhamet dolu. Kafası çok çalışıyor ama sağduyudan sınıfta kalır, öyle fevri, öyle inat, duygularıyla yaşıyor. Vicdanlı, sahiplenici, sivri dilli, korumacı ama ayarsız. Acayip başına buyruk. Ailesine laf söyletmez ama gereğinde onlarla da savaşır. Haksızlığa tahammül edemez, öfkelendi mi gözü kimseyi görmez. Çok kolay yakar yıkar, destursuz laf söylenmesi tavsiye edilmez.

Sen Anlat Karadeniz Nefes Zorlu Gerçek Adı

Dizide Nefes’i İrem Helvacıoğlu canlandırıyor. 24 yıllık hayatında, daha adına yakışır bir tek nefes bile almayı başaramamış genç bir kadın. Annesi onu doğururken ölmüş, babası tarafından daha 16 yaşındayken Sayarların oğlu Vedat’a satılmış. On yedisinde oğlu Yiğit’i doğurmuş. O zamandan beri, oğluyla birlikte kapatıldığı evde nefes almaya, var olmaya, direnmeye çalışıyor. Defalarca oğlunu alıp kaçmış, defalarca bulunup geri getirilmiş. Her seferinde dayak yemiş, her seferinde işkence edilmiş. Acısını saklayan, dayanıklı müdanasız, inatçı, başı dik bir kadın.

Sen Anlat Karadeniz Vedat Sayar Hangi Oyuncu?

Karakteri Mehmet Ali Nuroğlu canlandırıyor. 35 yaşında. Sayar Beton’un sahibi. İlk görüşte aşık olduğu Nefes’in ona bir türlü teslim olmamasından dolayı her geçen gün daha da psikopatlaşan bir adam. Ağır kişilik bozukluğundan mustarip, yolda direğe çarpsa “niye yolumda duruyorsun” diye kinlenir. Her zaman başkalarını suçlar, asla yaptıklarının sorumluluklarını almaz. Bütün bu kişilik bozukluğunu neşeli, coşkulu, sevimli maskesinin altında saklar. Nefes’i döver, pişman olmuş gibi görünür, özür diler, ama beş dakika sonra yine onu suçlar. Sekiz yıldır dövdüğü, tecavüz ettiği, eve kapattığı karısına aşırı saplantılı bir şekilde aşık. Bir de oğlunu çok sevdiğini iddia ediyor.

Sen Anlat Karadeniz Mustafa Kaleli Karakterini Kim Oynuyor?

Dizide bu rolü Sinan Tuzcu canlandırıyor. 35 yaşında ve Tahir’in abisi. Kaleli ailesinin hem büyük oğlu, hem de ailenin başı. Hem Kaleli Kum’u, hem de Kaleli ailesini yönetiyor. Ağır abi. Sert, muhafazakar, sabit fikirli, sorumluluk sahibi, değerlerine aşırı bağlı bir adam. Son sözü söyler, lafının üstüne laf söyletmez. Otoritesinin sorgulanmasına katlanamaz. Asla özür dilemez. Ailenin bekasına ve itibarına fazla düşkün. Ailesi için dünyayı yakar. Onlara zarar gelmesin diye başkalarını bile yakmayı göze alır, haklı haksız dinlemez, insanları aileden ya da dışardan diye ayırır. Karısına büyük bir aşk ve tutkuyla bağlı. Bir tek o yanındayken yumuşar, muzipleşir, genç bir delikanlıya döner. Bir de kızını çok sever.

Sen Anlat Karadeniz Eyşan Sayar Gerçek Adı

Bu role kadın oyuncu Gözde Kansu can veriyor. 35 yaşında. Vedat’ın hem amca kızı yani kuzeni, hem ortağı. Onun sırlarını bilen tek kadın, hayattaki tek dostu, akıl hocası, can kardeşi. Vedat’la aynı tramvatik geçmişten gelen biri olarak, onu hep affeden, ona göz kulak olan, başına açtığı pislikleri temizleyen, onu dertlerden koruyan kadın. Acayip akıllı ve entrikacı. Öyle kötülük yapayım diye uğraşan bir kadın değil ama Vedat söz konusu oldu mu cinayet bile işler, kimse de katilin kim olduğunu bulamaz. Çok kadınsı, seksi, yumuşak, lafını sözünü bilir, istediğini gaza getirir, istediğini sakinleştirir. İşine geliyorsa tam bir problem çözücü olur, işine gelmiyorsa ortalığı karıştırır.

Sen Anlat Karadeniz Asiye Kaleli Kimdir?

Bu rolü ise şarkıcı Öykü Gürman canlandırıyor. Karakter 29 yaşında. Mustafa’nın “Oy Asiyem” karısı, Kalelilerin şimdilik tek gelini. Köyün en güzel kızıymış, hala daha havası pek yerinde. Tam bir Karadeniz kadını. Kimi zaman Karadeniz’in dalgaları kadar hırçın, kimi zaman Karadeniz’in yeşil dağları kadar anaç. Kızdı mı kaplan gibi hırlar, sevdi mi kedi gibi mırlar. Etrafa dimdik durur, ayağını sert basar, kocasına geldi mi cilveler yapar, yumuşar. Aynı zamanda müsrif, dırdırcı, patavatsız, samimi, kıskanç, merhametli, özgüveni çok yüksek. Kindar, kendisine yapılan yanlışı affetmez. Kolay gaza gelir, yanlış yaptığını kolay kolay kabul etmez. Mustafa’sına çok aşık, onların mutluluğuna ve kızlarına nazar değmesin, kaynanası ve düşmanları çatlasın.

Sen Anlat Karadeniz Nazar Hangi Oyuncu?

Dizide Nazar Dağdeviren rolüne Çağla Özavcı hayat veriyor. Hemşire rolünü canlandırıyor. Nefes’in başın gelenleri pek umursamaz bu durumda Nefes’i suçlu bulur.

Sen Anlat Karadeniz Murat Gerçek Adı

Bu rolü Cem Anıl Kenar adlı oyuncu canlandırıyor. Nazar’a sevdalıdır. Fakat bu sevda her ne kadar doğru bir sevda olsa da ona göre yanlış bir zamanda ortaya çıktığı için bir şeyler terstir. “Keşke Nazar iyi bir kızken ona sevdalansaydım” diye pişmanlığını dile getirir.

Sen Anlat Karadeniz Fatih Karakterini Kim Oynuyor?

Bu rolü Furkan Aksoy oynuyor. Fatih, hırçın bir Karadeniz erkeğidir. Sert mizacı ile dikkat çeker.

Sen Anlat Karadeniz Saniye Kimdir?

Bu karaktere Nurşim Demir hayat veriyor. Acımasız bir kaynana olan Saniye Nefes’i sevmez. Genç kadının ailesinin mallarını yiyemeyeceğini söyleyerek ona birçok engel çıkarmaya çalışır. Oğlunu bu sevdadan vazgeçirmeye, kızı geldiği yere geri göndermeye çalışır.

Dizideki karakterlerin annesi babası abisi ablası kız kardeşi erkek kardeşi oğlu kızı karısı kocası sevgilisi eşi rolünü hangi oyuncu canlandırıyor?