Sen Anlat Karadeniz Mustafa Kimdir Tahir’in Abisi Gerçek Adı

/ 7 Şubat 2018 / / yorumsuz
Sen Anlat Karadeniz Mustafa Kimdir Tahir’in Abisi Gerçek Adı

ATV’nin büyük ses getiren ve kısa sürede zirveye adını yazdıran başarılı dizisi Sen Anlat Karadeniz’de Mustafa kimdir, bu rolü hangi oyuncu oynuyor? Sen Anlat Karadeniz Mustafa gerçek adı nedir, Tahir’in abisi asıl ismi, daha önce oynadığı diziler ve filmler neler, kaç yaşında?

Farklı isimlerden oluşan ve başarılı oyunculuklarıyla ilk bölümde beğeni toplamayı başaran Sen Anlat Karadeniz oyuncu kadrosu ile olduğu kadar karakterleri ile de izleyiciden tam puan almayı başardı. Beğenilen tiplemelerden biri de Mustafa Kaleli oldu. 35 yaşında olan karakter Tahir’in abisi olmakla beraber ailenin de en büyük oğludur. Ailenin başındaki kişi olan Mustafa, ailesini yönetmenin yanı sıra Kaleli Kum şirketini de yönetiyor.

Tam bir ağır abi diyebiliriz. Otoriter, sertliği seven, muhafazakar, sabit fikirli, sorumluluk sahibi, değerlerine son derece bağlı bir adam. Son sözü söyler, lafının üstüne laf söyletmez. Otoritesinin sorgulanmasına katlanamaz. Asla özür dilemez. Ailenin bekasına ve itibarına fazla düşkün. Ailesi için dünyayı yakar. Onlara zarar gelmesin diye başkalarını bile yakmayı göze alır, haklı haksız dinlemez, insanları aileden ya da dışarıdan diye ayırır. Karısına büyük bir aşk ve tutku ile bağlanmış bir haldedir. Bir tek onunla beraberken sertliği kaybolur, muzip bir hal alır, genç bir delikanlıya döner. Ayrıca kızını da epey fazla sever.

Sen Anlat Karadeniz Tahir’in Abisi Mustafa Gerçek Adı Nedir?

Dizide bu role Sinan Tuzcu can veriyor. Gaziantep ilinde 1977 yılında doğan Tuzcu günümüzde 47 yaşında bir oyuncu olarak kariyerine devam ediyor. Londra’da da eğitim alan ve çalışmalarda bulunan Tuzcu 2006 yılında Ihlamurlar Altında adlı dizideki performansı ile iyice tanınır hale gelmişti. İstanbul Film Festivali için 2007 senesinde sunuculuk da yapan deneyimli oyuncu daha önce İnşaat, Net 2.0, Pazar, The Market, Elveda Rumeli, Çemberin Dışında, Jack Hunter and The Quest for Akhenaten Tomb, Mevlana Aşkın Dansı, Nefes, Babalar ve Evlatlar, Görüş Günü Kadınları, Aşk Ekmek Hayaller, Tanıklar, Yarım Kalan Mucize gibi filmler ve dizlerde boy gösterdi. Oyuncu ayrıca birçok tiyatro oyununda da görev aldı.