Sen Anlat Karadeniz Nerede Çekiliyor Konak Ev Hangi Şehirde İlçede?

/ 18 Ocak 2018 / / yorumsuz
Sen Anlat Karadeniz Nerede Çekiliyor Konak Ev Hangi Şehirde İlçede?

ATV ekranlarında 24 Ocak 2018 Çarşamba günü başlayacak olan Sen Anlat Karadeniz dizisi nerede çekiliyor? Sen Anlat Karadeniz ev ve konak sahneleri hangi ilçede, şehirde geçiyor? Dizideki göl, deniz, köy, kasaba, yeşillik, orman gibi sahnelerin geçtiği çekim yerlerine dair tüm detaylar yazımızda.

Bir süre önce para karşılığında bir erkeğe satılan ve bu erkeğin zulmünden kurtulmak adına çocuğu ile beraber Karadeniz’e kaçıp buraya sığınan Nefes ile onu koruyan Tahir’in imkansız ama gerilim ve dram dolu aşkını işleyen dizide Tahir, ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşır. Sanki bütün dünya ikilinin aşkına karşı çıkmak için bir araya gelmiştir. Her şeyin zor olduğu böylesine bir ortamda aşıklar muratlarına erebilecekler mi?

Yönetmen olarak Osman Sınav’ın yanı sıra Emre Kabakuşak, Yusuf Ömer Sınav gibi isimlerin de görev aldığı Sen Anlat Karadeniz’in senaryosunu Ayşe Ferda Eryılmaz ile Nehir Erdem kaleme alınıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ise İrem Helvacıoğlu, Ulaş Tuna Astepe, Sinan Tuzcu, Mehmet Ali Nuroğlu, Öykü Gürman ve Gözde Kansu gibi isimler bulunuyor.

Sen Anlat Karadeniz Dizisi Nerede Çekiliyor?

İsminden de anlaşıldığı üzere Sen Anlat Karadeniz’in çekim yerleri genel olarak Karadeniz bölgesinde yer alıyor. Çok büyük bir çoğunluğu Trabzon’da çekilen dizinin bazı sahneleri Ordu sınırları içerisinde de çekiliyor. Bu şehirlerdeki eşsiz güzelliklerin yansıttığı harika manzaralardan da faydalanan dizi seyirciye güzel açılardan iyi görüntüler sunacak.

Trabzon’daki Kiraz, Lapazan, Mavura gibi yaylaların yanı sıra Mızraklı Su, Çatma Obası gibi yerlerin de çekim alanı olarak kullanıldığı Sümela Manastırı, Çal Mağarası, Ayasofya Müzesi gibi alanların zaman zaman karşımıza çıkacağı dizide Vakıfbekir ilçesindeki Soğuksu Mahallesi de set alanı olarak kullanılacak. Kimi sahneler ise Sürmene ilçesinde geçecek.